Louny - Město Louny upravuje parkování v ulicích Sladovnická a Jablonského, aby zajistilo bezpečný průjezd vozidel záchranných složek.
Louny - Město Louny upravuje parkování v ulicích Sladovnická a Jablonského, aby zajistilo bezpečný průjezd vozidel záchranných složek.
,,V uplynulých dnech proběhla kontrola průjezdnosti komunikací ve městě, které se zúčastnili zástupci Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, Dopravní policie ČR, Městské policie Louny a města Louny. Cílem bylo zhodnotit aktuální stav a vytipovat místa, kde zaparkovaná vozidla nebo jiné překážky brání průjezdu složek Integrovaného záchranného systému (IZS),” uedla radnice.
Na základě této kontroly dochází k dvěma změnám. V ulici Sladovnická bude kolmé a šikmé parkování nahrazeno podélným stáním podél chodníku. Tím se uvolní potřebný prostor pro průjezd. Ulice Jablonského (mezi čp. 514–531) bude na levé straně vozovky nově platit zákaz stání. Parkování bude možné pouze na pravé straně.
,,Zajištění průjezdu záchranných složek je klíčové pro rychlou pomoc při ohrožení zdraví, života nebo majetku. Přijatá opatření mají za cíl zvýšit bezpečnost nás všech. Děkujeme za pochopení, ohleduplnost a respektování nových dopravních pravidel,” zdůvodňuje radnice. (red)
Napsal(a): Redakce
Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát videoPozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát video