Policejní stanice v Kryrech patrně skončí. Starostové protestují a nabízejí její spolufinancování

Jan Vnouček 2012-10-12 00:12:00

Kryry – Jak zhoršit bezpečnostní situaci na Podbořansku? Plán na to má vedení Policie ČR a jak se zdá, rozhodlo se ho uskutečnit. Podle zatím neoficiálních informací totiž uzavře Obvodní policejní oddělení v Kryrech a jeho personál přesune do Podbořan!

„V současné době se připravují jednání s místní samosprávou obcí a měst, v jejichž regionech je velmi pravděpodobná změna dosavadní situace v oblasti obvodních oddělení. V rámci Územního odboru Policie České republiky Louny se tato věc týká právě Obvodního oddělení v Kryrech,“ potvrdila neblahou zprávu Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí lounské Policie ČR.
Kryrského starostu Miroslava Brdu, který o tom jako první informoval média, zpráva natolik rozlítila, že neváhal a napsal kvůli tomu otevřený dopis novému policejnímu prezidentovi Martinu Červíčkovi. Protestují i další zástupci místní samosprávy. Například podle Václava Beneše, starosty Blatna, byli ještě před třemi měsíci krajským policejním ředitelstvím ubezpečováni, že nic takového nehrozí.
„Pro některé obce vzdálenější od Podbořan se tím prodlouží dojezdová doba policistů a k tomu úplně přijdeme o preventivní roli existence policejní stanice ve městě a okolí. Navíc přes naše území vede silnice I/6 Praha-Karlovy Vary v délce 15 km, kde se stávají časté nehody, a jsou položeny důležité produktovody Kralupy-Ingolstadt a před dokončením je tranzitní plynovod GAZELA. Proto jen samotná přítomnost příslušníků policie v tomto regionu dává občanům pocit bezpečí a jistoty. Naše stanice působí v rajónu velkém 182 km2, takže její zrušení pocítí zhruba 8 000 občanů,“ rozčiluje se Brda.
A servítky si nebere ani v dopise Červíčkovi a srovnává tento krok s nedemokratickými praktikami minulého režimu. „Policejní stanice byla v našem městečku již za CK. Rakouska. V 80. letech minulého století ji na krátko dokázali zlikvidovat jenom nomenklaturní aparátčíci. V 90. letech objekt, kde místní oddělení Policie ČR sídlí, obec Kryry na své náklady opravila a bezplatně převedla na stát pro potřeby policie. V minulosti jsme také několika příslušníkům policie přidělili byty, aby byli co nejvíce v centru, kde se nachází oddělení a tudíž okamžitě k dispozici,“ rekapituluje starosta a předseda Svazku obcí Podbořanska. „Je to pro nás nepřijatelné. Nelíbí se mi ten postup. Nic se samosprávami neprojednají a rozhodnou bez nás. Budeme trvat na tom, aby nám to někdo přijel vysvětlit,“ je rozlícený také blatenský Beneš. „Ještě v červnu na hejtmanském dnu jsem položil přímý dotaz zástupci krajského policejního ředitele  a on mi odpověděl, že se nic takového nechystá. Uplynuly tři měsíce, a je to tady,“ dodává.
Starostové po tvrdé kritice ale policii nabízejí i konstruktivní řešení. „Všichni víme, že ekonomická situace naší země je neutěšitelná, že se musí šetřit všude. I my chceme být nápomocni tomu, aby se zde policejní stanice zachovala a spolu se starosty dalších 6 obecních úřadů s 26 obcemi jsme ochotni přispět na činnost tohoto oddělení,“ navrhuje možné řešení Brda.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Koštice ředitel/ka ZŠ a MŠ

Obec Koštice vyhlašuje konkurz na místo ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Koštice. Uzavírka přihlášek 31.3.2023. Nástup 1.8.2023. Více info na stránkách obce a školy.
Tel.: 602680130
WWW: https://obeckostice.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video
Žatec: krmení kachen u řeky

V neděli 19. 2. vysvitlo sluníčko - rodiny s dětmi vyrazily k Ohři ke kačenkám :-)

Přehrát video