Kauza velryba nekončí. Obě strany se přou o to, koho je

Veronika Salášková 2011-06-19 00:03:00

Žatec – Kauza velryba, zdá se, bude mít další pokračování. O tom, komu patří, možná nakonec rozhodne až soud. Podnikatel Zdeněk Patera totiž věc předal svému právnímu zástupci. Ten jeho jménem vyzval vedení města, aby buď vrátilo velrybu Paterovi do minulého pátku 10. června, nebo s ním uzavřelo do stejného data darovací smlouvu, na základě níž by ji Zdeněk Patera daroval městu, a v níž by bylo pro něj zřízené předkupní právo k soše. Pokud by nedošlo k naplnění ani jedné z variant, hodlá Zdeněk Patera prostřednictvím právního zástupce podat žalobu k soudu.

„Stále platí stanovisko, že dle našeho názoru nedošlo k převodu vlastnictví velryby na pana Pateru, tudíž se návrhem nyní nebudeme zabývat,“ sdělil postoj vedení města místostarosta Jan Novotný.
Socha velryby byla na koupališti umístěna od 60. let minulého století, kdy bylo otevřeno. Na základě chybného posudku majetkového odboru, který bez konkrétního ohledání prohlásil sochu za bezcennou, byl schválen její prodej žateckému podnikateli Zdeňku Paterovi za 500 korun. Ten danou částku zaplatil a aniž by podepsal kupní smlouvu, tak sochu převezl a umístil ji před kavárnu naproti autobusovému nádraží. Krátce na to, informoval starostku Zdeňku Hamousovou telefonicky občan, který uvedl, že se jedná o cenné historické dílo.
Z důvodu nepodepsání kupní smlouvy, její prodej neproběhl a velryba je tudíž stále majetkem města. Z. Patera ovšem tvrdí, že ji řádně zaplatil a tudíž je jejím majitelem. V současné době se velryba nachází v zahradě žateckého Regionálního muzea K.A. Polánka.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video