Podbořany získaly stříbrné ocenění

Jan Vnouček 2012-10-13 00:05:00

Podbořany – Žije se vám v Podbořanech dobře? Mělo by, protože podle statistických dat vzkvétají. Alespoň to tvrdí benchmarketingová studie společnosti KPMG ČR, která jim v rámci malých měst České republiky, přisoudila stříbrné ocenění. Místo mezi nejlépe hodnocenými obcemi jim přitom uniklo jen o pár bodů.

Renomovaná mezinárodní auditorská firma kladně hodnotila především příznivou politickou stabilitu (od roku 1989 pouze dva starostové), demografickou situaci (přibývání a mládnutí obyvatel), přítomnost podnikatelských subjektů a tím i pracovních příležitostí (průmyslová zóna), občanskou vybavenost, včetně dostupnosti škol a školek, a způsob hospodaření. Větší rezervy analýza naopak vidí v dopravní a volnočasové infrastruktuře.
„Zajímavá je situace v Podbořanech, kterým, ač leží v nepříliš atraktivní lokalitě Ústeckého kraje, uniklo místo mezi nejlépe hodnocenými městy jen o pár bodů,“ posoudili auditoři.
Pozitivní výsledek se samozřejmě zamlouvá vedení města. „Ukazuje se, že jdeme správnou cestou, když jsme před lety iniciovali vznik průmyslové zóny a dotujeme prodej stavebních parcel. Díky zóně můžeme nyní nabídnout až 1 500 pracovních míst a díky levným parcelám si u nás staví rodinné domy mladé a vzdělané rodiny. K tomu ve městě o šesti tisících obyvatel máme tři základní, dvě mateřské a jednu obrov-skou střední školu. Nemáme žádné dluhy a hodnota majetku města roste,“ vypočítává klady starosta Podbořan Radek Reindl. „Dobře se to poslouchalo, že našimi výsledky byli příjemně překvapeni a nečekali  to,“ dodává.
Do studie bylo zahrnuto celkem 30 měst z celé České republiky (15 středně velkých a 15 malých). Starostové zúčastněných měst, včetně Podbořan, diskutovali u kulatého stolu 2. října 2012 v sídle společnosti KPMG nad tématy, týkající se rozvoje města a obcí
a zejména na téma zda samospráva může vytvářet podmínky pro změnu kvality života v obci.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video