Ve velké zasedací síni krajského zastupitelstva v Ústí nad Labem se v závěru listopadu uskutečnilo slavnostní setkání hejtmana Richarda Brabce s reprezentanty Ústeckého kraje z řad dobrovolných i profesionálních hasičů. Tradiční akce je poděkováním sportovcům, kteří během roku úspěšně reprezentovali region na krajských a republikových soutěžích.
Mezi pozvanými nechyběli ani zástupci Sboru dobrovolných hasičů Nepomyšl, kteří si pozvánku vysloužili opakovaně. V letošním roce byli oceněni tři mladí sportovci – Sophie Strunz, Lucie Žáková a Philip Strunz. Dívky navíc získaly dvojitou nominaci, protože se v roce 2025 každá zúčastnila hned dvou mistrovství České republiky.
Všichni tři společně startovali na MČR v běhu na 60 metrů v Plzni, kde zaznamenal Ústecký kraj, okres Louny i samotný sbor Nepomyšl mimořádný úspěch. Sophie Strunz vybojovala 3. místo v kategorii mladších dívek, čímž se výrazně zapsala mezi nejlepší mladé hasičské sportovce v republice.
Neméně cenný je i výsledek z MČR dorostu jednotlivců v Kolíně, odkud si Lucie Žáková odvezla 9. místo. V konkurenci reprezentantů všech krajů šlo o nejlepší umístění zástupce Ústeckého kraje napříč šesti kategoriemi.
Ocenění za Philipa Strunze, který se nemohl zúčastnit kvůli nemoci, převzal jeho otec Petr.
SDH Nepomyšl tak potvrdil svou dlouhodobou sportovní kvalitu. Již pět let v řadě dokáže sbor vysílat své závodníky na Mistrovství České republiky, což je za pouhých sedm let fungování obrovský úspěch. Letos navíc překonal vlastní rekord, když získal pět nominací na republikové soutěže.
„A pak že to nejde… My trénujeme na trávě a v blátě. Prostě kdo umí, ten umí,“ komentoval s úsměvem vedoucí MH SDH Nepomyšl Petr Strunz.
Slavnostní večer v Ústí nad Labem se nesl ve velmi příjemné atmosféře. Podle účastníků šlo o milé setkání plné uznání, které se – stejně jako letošní sportovní sezona mladých hasičů z Nepomyšle – opravdu povedlo.
Foto: archiv SDH Nepomyšl
Čtěte také ZDE
Napsal(a): Alla Želinská
Senioři připravovali 3. prosince společně se studenty z oboru kuchař/cukrář vánoční cukroví, paštiku, chléb a likéry. Došlo i na společnou přípravu cukroví s dětmi z Mateřské školy Hlubanská.
Přehrát videoIša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát video