Glosa Veroniky Saláškové: Fantom osoba blízká

Veronika Salášková 2011-06-20 00:00:00

Ve francouzských komediích byl dokonalým zločincem, jehož policie nikdy nelapila, Fantomas. Kam se ale hrabe na našeho českého fantoma – osobu blízkou. Ta, která za všechno vždycky může, způsobuje u nás velkou část nehod, jezdí jako pirát silnic, ale nikdy, opravdu nikdy ji nikdo nechytí a nic se jí za spáchané přečiny nestane. A ani stát nemůže. Spravedlnost pro ni neplatí, protože je na ni krátké samo ministerstvo spravedlnosti. Sám to tak trochu vyhýbavě přiznal současný ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil na besedě v Lounech. Na problém s osobou blízkou se ho zeptal starosta Loun Jan Kerner. Dozvěděl se ale od pana ministra, že je to prý věc správního práva a tedy také ministerstev dopravy a vnitra. Teď to vypadá, že si naši zákonodárci horký brambor konečně přestali přehazovat. Parlament odsouhlasil novelu zákona, podle které za vůz odpovídá majitel. Pokud projde i zbytkem legislativních procesů, přibude do státní kasy více peněz z pokut a řidičům ubude bodů.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video