Sraz heligonkářů má duši

Jan Vnouček 2012-10-16 09:58:00

Vroutek – Setkání heligonkářů ve Vroutku si za skoro tři desetiletí své existence vybudovalo výbornou pověst. Jeho 28. ročník ji ale tuto sobotu ještě vylepšil. Zcela zaplněný kulturní dům letos v hudební soutěži i mimo ni tleskal 24 účastníkům, kteří se sjeli z velmi širokého okolí. Bohužel se opět nenašel ani jeden heligonkář z Podbořanska.

Obrovský aplaus hned na úvod sklidil krojovaný soubor Mrákovští heligonkáři z Chodska. Po něm se pak rozjela divácká soutěž, kde bylo co poslouchat. Největší přízně publika se nakonec dočkal Aleš Rusňák z Plzně, který obhájil loňské prvenství. Sedmnáctiletý Pavel Oberleutner z Ratají loni jako úplný benjamínek překvapil 4. místem, tentokrát ho hlasování obecenstva vyneslo až na 2. příčku. Třetí skončil Rudolf Kroupa z Jirkova.
Vroutecký hudební festival ovšem není jen pódium, odkud se line dobrá písnička, ale i místo, kde se potkávají a seznamují dobří přátelé. A to napříč generacemi. Svůj um například v letošním roce předvedl Josef Jícha ml., syn heligonkáře, který zde zanechal stopu v minulých letech.
„Setkání ve Vroutku má už duši, vždyť je to 28 let našeho života,“ zdůraznila hlavní organizátorka akce Libuše Moravčíková. „A letos jsme velmi spokojená. Přišlo snad 200 lidí, sál kulturního domu už nebyl dlouho tak plný a podle nadšených reakcí a ohlasů se program všem moc líbil,“ pochvalovala si.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video