Rasová nenávist nebo jen nedorozumění?

Jan Vnouček 2012-10-17 00:02:00

Blšany – Koukejte odsud hned vypadnout! Tak dva neznámí muži v černém autě údajně vyhrožovali Romanu Kináčovi a jeho rodině, s kterou se před pár dny přistěhoval do Blšan. „Nemá nás kdo vyhánět! To si nesmí nikdo dovolit. Jenom, že jsme cikáni? Ale my jsme slušný, my nekradem,“ rozčiluje se jeho matka Alžběta Kináčová z Očihova, která u nich byla na návštěvě. 

A jeho družka Mária Kančiová ukazuje nájemní smlouvu od firmy Rent z Prahy na domek v dosti zanedbaném stavu. Typ auta ani poznávací značku vozu, v kterém dvojice přijela, ale nejsou schopni identifikovat. „Kdyby se něco stalo, řekneme tady sousedovi, aby zavolal policii,“ mají strach.
Naproti tomu obavy z chování nově příchozí desetičlenné rodiny ze slovenských Michalovců mají i Blšanští. „Když nebudou krást a dělat nepořádek, tak nikomu vadit nebudou,“ shrnuje názor většiny blšanský starosta Petr Bukáček. Noví nájemníci zatím dávají do obyvatelného stavu svůj nový domov a jeho bezprostřední okolí. Za několik dní už stihli částečně zkulturnit alespoň část přilehlého pozemku. Také si už na radnici byli vyřídit nezbytná povolení a přihlášení, včetně odvozu odpadu. „Nechceme žádné problémy,“ komentoval to Kináč.
Jeho rodina se také nechce při úklidu nechat vyfotit. „Je to ostuda, jak to tady teď vypadá,“ zdůvodňuje nesouhlas  Kináčová.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video