Zde je malá ochutnávka akcí pro širokou veřejnost.
Drobná překvapení čekali na návštěvníky hned v prvním březnovém týdnu. Týden benefitů nabídl čtenářům kromě dalšího slevu při rodinné registraci či možnost vyhrát malý dárek v čtenářské tombole.
Literární program nabídl předminulou středu besedu s knižním influencerem, autorem a zaníceným knihkupcem Oldřichem Suchým (na fotografii). V prostorách Sladovny vyprávěl především o svých knihách Legendy a Temné variace, které pro knihovnu také podepsal, a také o knihách na sociálních sítích, působení v Českém rozhlasu, hereckých zkušenostech nebo českých literárních cenách Magnesia Litera.
Tuto středu 18. března zavede cestovatelský stand-up Šebestiána Boka diváky na dobrodružnou pouť po Blízkém východu. Zajímavý pohled na vliv umělé inteligence na vzdělávání v současné době přinese ve čtvrtek 19. března online setkání s Josefem Šlerkou.
V úterý 24. března do Žatce opět zavítá oblíbený pořad Listování, tentokrát s povídkovou knihou Pavla Tomeše 13!.
Co se odehrává v knihovně v noci po zavírací době, se možná dozvědí malí čtenáři během oblíbené Noci s Andersenem plné dobrodružství v pátek 27. března. Pestrý program knihovny doplní tvořivé dílny pro všechny, knihovnický kvíz, čtení s vůní kávy i setkání pro seniory.
Březen prostě patří knihám a lidem, kteří pomáhají vytvářet z naší knihovny živé místo, kam stojí za to se vracet.
Napsal(a): Redakce
Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.
Přehrát videoSymfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus
Přehrát video