Loupež v podbořanské bance objasněna. Ozbrojený lupič dopaden na Rakovnicku

Jan Vnouček 2012-10-24 00:33:00

Podbořany – Bankovní lupič doloupil. Obávaný pachatel, který v půlce září přepadl se zbraní v ruce pobočku Komerční banky v Podořanech byl vypátrán a dopaden. Rakovničtí policisté ho za pomoci zásahové jednotky Středočeského kraje zadrželi v Nouzově u Rakovníka. Jednalo se 53letého muže, kterého následně obvinili z přepadení pěti peněžních ústavů. Jednalo se o banky v Novém Strašecí, Slaném, Horažďovicích, Podbořanech a Litoměřicích.

„V současné době se již dotyčný, který nebyl nikdy předtím trestán, nachází ve vazební věznici. Za uvedené trestné činy mu hrozí odnětí svobody až na deset let. Na objasnění případů se podílely i týmy policistů z Ústeckého a Západočeského kraje včetně lounských kriminalistů,“ upřesnila Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí Policie ČR v Lounech.
Banka v Podbořanech byla přepadena během dne ve středu 19. září. Pachatel pod pohrůžkou krátké střelné zbraně požadoval po pracovnici vydání finanční hotovosti. Již krátce po spáchání tohoto trestného činu pojali kriminalisté podezření, že banku přepadl tentýž pachatel jako v Horažďovicích na Klatovsku.
Po pachateli se okamžitě rozjelo rozsáhlé pátrání. V průběhu vyšetřování vyšlo najevo, že i v okolních krajích došlo k několika přepadením bank, která se velmi podobají. Na základě získaných indicií k pachateli, bylo vyhlášeno pátrání po podezřelé osobě. Tu nakonec viděli a kontrolovali v rámci hlídkové činnosti policisté z obvodního oddělení v Novém Strašecí. Poznatky předali kolegům z kriminální policie. Kriminalisté tak 11. řijna 2012, za pomocí Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, třiapadesátiletého muže z Rakovnicka zadrželi a umístili do policejní cely.
Kriminalisté během  prohlídek nejen v bydlišti muže, ale i v dalších objektech a vozidlech nacházeli cenné důkazy. Jednalo se o oblečení – paruku s kšiltovou, ve které muž přepadával, peníze označené červeným barvivem či několik střelných zbraní. U muže byl nalezen také předmět, podobný krabici, který vydával za nástražný výbušný systém. Proto bylo nutné, přivolat i policejní pyrotechniky, kteří uvedenou věc zajistili.
„Pachatele kriminalisté obvinili ze zločinu loupeže, kdy muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let. V pátek 12. řijna 2012, byl Okresním soudem Rakovník vzat do vazby, kam byl ještě téhož dne eskortován.  Kriminalisté děkují veřejnosti a médiím za pomoc při dopadení tohoto pachatele,“ informovala mluvčí rakovnické policie Jana Žáčková.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video