Děti vědí, kde mají domov

Jan Vnouček 2012-11-06 09:32:00

Podbořany – Velký ohlas mezi školami opět vzbudila výtvarná soutěž na téma Kde domov můj. Klání dětských malířů a kreslířů již tradičně vyhlásil Dům dětí a mládeže v Podbořanech u příležitosti říjnového výročí vzniku republiky. Ze škol z celého Podbořanska přišlo organizátorům 106 prací.

„Objevily se názory, že už máme změnit téma, ale ukázalo se, že to není přežité a pořád to děti oslovuje,“ konstatuje vedoucí domu dětí Hana Ivanovová. Ta předsedala porotě, která díla v pěti kategoriích anonymně hodnotila. Spolu s Irenou Preclíkovou a Josefem Podzimkem první místa přisoudila obrázkům Natálie Moučkové (MŠ Hlubanská), Matěje Hofmana (ZŠ TGM Podbořany), Barbory Svejkovské, Nikoly Nagyové a Veroniky Tučímové (všechny ZŠ Lubenec). Na medailových pozicích se dále umístili mladí umělci z Blatna, Vroutku, Petrohradu a Krásného Dvora.
Výstavku z nejlepších prací si přišly prohlédnout i děti z družiny ZŠ TGM Podbořany pod vedením vychovatelky Jitřenky Beranové. Na snímku ukazují, jaký obrázek se jim nejvíce líbí. Další fotky najdete zde.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video