Lidé se kvůli rekonstrukci ulice brodí bahnem. Musíte to vydržet, zní z radnice

Veronika Salášková 2012-11-15 00:42:00

Žatec – Rekonstrukce Hájkovy ulice se protahuje. Její obyvatelé už jsou z neustálého procházení přes výmoly, rozkopané chodníky a silnici unavení. Těm, kteří zde mají své obchody či provozovny navíc díky značně ztížené dostupnosti klesly tržby asi o dvě třetiny.

Průchod Hájkovou ulicí je díky výkopovým pracím spojenými s její rekonstrukcí již několik měsíců obtížný. Ulice je rozkopaná z obou stran a po deštích připomíná rozbahněné staveniště. Přes něj musí místní obyvatelé denně chodit. Bezpečný pohyb po překopané ulici navíc nebyl podle vyjádření obyvatel stavebníky zajištěn. „Chápeme, že je to staveniště, stačila by nám aspoň půl metru široká cesta, aby prošel jeden člověk, nejsme nároční,“ sdělila Jana Fousová, která v Hájkově ulici bydlí a má zde i trafiku. Přes obtížný terén například nemají šanci projet maminky s kočárkem, starší lidé či osoby se ztíženou pohyblivostí ho zvládnou jen stěží. Denně přes něj také chodí děti do školy a ze školy. „Dřevěnou lávku z vykopané silnice na rozkopaný chodník nám sem umístili teprve, až když jsem sama volala na město a výslovně o to požádala,“ dodala Fousová.
Vysvětlila, že místním také vadí, že se rozkopala najednou celá ulice. „Proč neudělali třeba chodník nejdřív na jedné straně ulice, aby se tudy dalo normálně projít a pak teprve nepokračovali na druhé straně,“ zlobila se Jana Fousová. Dodala, že zvláště nebezpečné je Hájkovou ulicí procházet v noci, protože řada lamp veřejného osvětlení špatně svítí.
Janě Fousové stejně jako dalším obchodníkům v ulici během několika měsíců prací klesly tržby odhadem o dvě třetiny. „Tím oraništěm se sem k nám nikomu nechce. Špatné je, že se k nám nedostanou ani dodavatelé, musí parkovat o kus dál v jiných ulicích a zboží nám nosit ručně, neprojedou ani s rudlem,“ popsala Fousová. Ze zprávy, že se budou práce přibližně o dva týdny protahovat, proto není stejně jako zbytek místních vůbec nadšená.
„Připadá nám, že je tady špatná organizace práce. Často jsme viděli přes den na ploše jen jednoho, dva dělníky. Teprve v posledních dvou týdnech se práce pořádně rozběhly,“ sdělila názor místních. Ti také nechápou, proč práce na chodnících před základní školou, začaly až v září, kdy už začal školní rok. „Opravdu nechápu, proč to neudělali během prázdnin,“ kroutila hlavou Jana Fousová.
„Zpoždění je způsobeno tím, že stavební práce na rekonstrukci části plynovodu a současně rekonstrukci části kanalizačního a vodovodního řadu včetně přípojek, které nezpracovává město ani zhotovitelská firma, ale RWE a SčVK, započaly až koncem června 2012. Samotná rekonstrukce komunikací a veřejného osvětlení, kterou provádí pro město Žatec zhotovitel SILNICE GROUP a.s., tak mohla být zahájena až po dokončení těchto prací a byla tedy zahájena až počátkem srpna,“ odpověděl nám na dotaz místostarosta Jan Novotný.
Podle smlouvy o dílo měly být stavební práce dokončeny do 18. listopadu, termín se ale nyní protáhl až do konce listopadu. „Vzhledem k rozšíření části díla a vzhledem k tomu, že se na stavební společnost obrací až teď někteří majitelé domů, že se rozhodli provést výkopové práce a izolaci domů, zhotovitel požádal o prodloužení termínu dokončení do 30. listopadu 2012. Samozřejmě dochází k určitým omezením, ale do poslední chvíle byla například ponechávána i možnost pro parkování vozidel. Chceme tímto požádat občany v této lokalitě ještě o trpělivost,“ řekl místostarosta Novotný.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video