Kdo rozjasnil podbořanské slavnosti?

Jan Vnouček 2011-06-23 01:00:00

Podbořany David Koller, Kamil Střihavka a Mňága a Žďorp pro fanoušky kvalitních popových hvězd. Funková banda Gang-A-La-Basta a  kubánský orchestr Santy y Su Marabú pro fajnšmekry. Vroutečtí Vopruz Gengu jablečnýho knedlíku a místní  skupina Modesty & Pride pro kamarády a zvědavce. Mladé domácí umělecké naděje  pro rodiče a svoje město. Turnaj v plážovém volejbale pro sportovce. A dále plno jídla, pití a sladkostí. Z toho všeho mohli Podbořanští o víkendu vybírat na svých tradičních městských slavnostech. 

Nad Masarykovým náměstím se sice v sobotu odpoledne stahovaly zlověstné mraky, ale nevadilo to, protože sluníčka hřála a zářila z pódia. Při sborovém zpěvu předškoláčků z MŠ Bratří Čapků  pod vedením Jiřiny Kloučkové se začalo vyjasňovat. A než nejmenší tanečníci z MŠ Hlubany pod dohledem Hany Koppové a Jany Virágové navařili s myšičkou kašičku, rozsvítil se tmavý den definitivně. „Když člověk vidí ty šťastné a šivkovné děti, tak je mu na světě najednou moc fajn,“ shrnul pocity přítomných moderátor Aleš Lehký. A to ještě neslyšel sérii vystoupení muzikantů ze základní umělecké školy, která vyvrcholila krátkým koncertem souboru Proměny. Zpěvačky Silvie Janeková a Patrície Krausová a neméně nadaná kytaristka Nikola Vukliševičová podaly skvělé výkony! Po večerním hudebním programu letošní ročník šťastně skončil bigbítovou tancovačkou s Brutusem. Spokojen byl i pořadatel Kamil Šír. „Návštěva hojná a počasí nakonec taky nebylo nejhorší,“ zrekapituloval.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video