Úvod   /   Zprávy   /   Havrani dostali dárek

Havrani dostali dárek

Jan Vnouček 2011-06-26 00:00:00

Kryry – Prvoligovým zavlažováním se od  tohoto týdne může chlubit stadion Havranu Kryry. Jak překvapit fotbalisty a odměnit je za vynikající reprezentaci města? Lámal si hlavu kryrský starosta Miroslav Brda. Až na to přišel a nechal nainstalovat pod travnaté hřiště speciální závlahový systém. Už žádné ruční kropení! 

Město si po sezóně najalo firmu s rypadýlkem, která jí napříč travnatým pažitem vybagrovala šest úzkých vyspádovaných příkopů. Zaměstnanci města do nich  položili hadice a napojili celkem dvacet čtyři rozstřikovacích trysek. Ty se sami tlakem vody vysouvají a podle nastavení zavlažují určený výsek hřiště. Stačí otočit kohoutem. A když je zalito, „kačeny“ zase zajedou pod zem a může se hrát kopaná. Celá investiční akce vyšla radnici na 100 tisíc korun. „Během tří dnů bylo hotovo. Tento týden již plánujeme zkušební provoz, čekáme pouze na elektrikáře, aby zapojil čerpadlo,“ mnul si ruce nad rychlým průběhem iniciátor celé akce.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video