Průvodu hráli do kroku dudáci

Veronika Salášková 2012-12-04 16:46:00

Libočany – Bohatý program si letos na rozsvěcení svého vánočního stromu připravila obec Libočany. Akce, která se konala v sobotu 1. prosince, začala už ve 14 hodin. Velkou atrakcí byla pro děti možnost projet se na koni, nebo vyzkoušet si, jaké to je vézt se na kočáře taženém koňmi. Pro malé diváky i jejich rodiče byla určena dvě pohádková představení – Pohádka Mikulášská a Pohádka Adventní. Více snímků najdete zde.

Příběh jedné z nich přinesl překvapení, když se zjistilo, že Mikuláš, který dětem vyprávěl, jak by se měly chovat, je ve skutečnosti převlečený čert. Dostalo se jim tak poučení, že si mají dávat pozor, kdo jim co říká a zda je skutečně tím, za koho se vydává. Mimo to si příchozí užili dvě hudební vystoupení – skupiny Ela z Prahy a dudáků The Ribel Pipers také z Prahy. Posledně jmenovaní také doprovodili lampionový průvod, který se na pochod vydal po setmění. Za zvuků dud prošel dlouhý špalír místních celou vesnicí. Po příchodu zpět na hřiště v sousedství zámku si všichni vychutnali žonglérské vystoupení a ohnivou show skupiny Vagabundus Colective, rozsvícení stromku a nádherný a velký závěrečný ohňostroj. Že se lidem akce líbila, svědčí, že jich i přes mrazivé počasí na akci přišlo a většinou až do konce vydrželo okolo dvou set. Připraveno pro ně bylo i pohoštění – štrůdl, který pekly místní ženy, svařené víno a čaj. Děti měly občerstvení zdarma a jako dárek dostalo každé z nich od obce lampion. Odpolednem provázel moderátor Jaromír Vápeník, kterému asistovali jeho kolegové z Divadla Beze Všeho z Postoloprt. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli, všem sponzorům a také občanům s dětmi za jejich hojnou účast,“ řekl starosta Ivan Teuber.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video