Průvodu hráli do kroku dudáci

Veronika Salášková 2012-12-04 16:46:00

Libočany – Bohatý program si letos na rozsvěcení svého vánočního stromu připravila obec Libočany. Akce, která se konala v sobotu 1. prosince, začala už ve 14 hodin. Velkou atrakcí byla pro děti možnost projet se na koni, nebo vyzkoušet si, jaké to je vézt se na kočáře taženém koňmi. Pro malé diváky i jejich rodiče byla určena dvě pohádková představení – Pohádka Mikulášská a Pohádka Adventní. Více snímků najdete zde.

Příběh jedné z nich přinesl překvapení, když se zjistilo, že Mikuláš, který dětem vyprávěl, jak by se měly chovat, je ve skutečnosti převlečený čert. Dostalo se jim tak poučení, že si mají dávat pozor, kdo jim co říká a zda je skutečně tím, za koho se vydává. Mimo to si příchozí užili dvě hudební vystoupení – skupiny Ela z Prahy a dudáků The Ribel Pipers také z Prahy. Posledně jmenovaní také doprovodili lampionový průvod, který se na pochod vydal po setmění. Za zvuků dud prošel dlouhý špalír místních celou vesnicí. Po příchodu zpět na hřiště v sousedství zámku si všichni vychutnali žonglérské vystoupení a ohnivou show skupiny Vagabundus Colective, rozsvícení stromku a nádherný a velký závěrečný ohňostroj. Že se lidem akce líbila, svědčí, že jich i přes mrazivé počasí na akci přišlo a většinou až do konce vydrželo okolo dvou set. Připraveno pro ně bylo i pohoštění – štrůdl, který pekly místní ženy, svařené víno a čaj. Děti měly občerstvení zdarma a jako dárek dostalo každé z nich od obce lampion. Odpolednem provázel moderátor Jaromír Vápeník, kterému asistovali jeho kolegové z Divadla Beze Všeho z Postoloprt. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli, všem sponzorům a také občanům s dětmi za jejich hojnou účast,“ řekl starosta Ivan Teuber.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video