Panna Maria už dohlíží na náves

Veronika Salášková 2012-12-18 00:10:00

Břežany – Socha Panny Marie Bohorodičky zase po dlouhých letech zdobí náves v Břežanech. Sochu spolu se sloupem a schůdky nechala odborně zrestaurovat Obec Nové Sedlo, pod jejíž obecní úřad Břežany spadají. Snímky z osazení sochy najdete zde.

Oproti původnímu umístění byla socha po dohodě s památkáři posunuta asi o deset metrů. Na předchozím místě totiž sloup, na němž socha stojí, ničily kořeny kaštanu. Minulé pondělí ji přijel spolu se sloupem osadit restaurátor Radomil Šolc, jenž pracoval na jejím uvedení do původního stavu. Plastika znázorňuje Pannu Marii Bohorodičku, která drží v jedné ruce malého Ježíška a ve druhé žezlo, pochází z roku 1694. Na její zrestaurování získalo Nové Sedlo dotaci 245 tisíc korun od Ministerstva kultury. Obec se na akci podílela asi dvaceti tisíci korun.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video