Volba prezidenta nanečisto

Veronika Salášková 2013-01-09 18:05:00

Žatec – Městské a obecní úřady se připravují na první přímou volbu prezidenta v historii naší republiky. Kvůli stížnosti senátora Tomio Okamury u Ústavního soudu nebylo sice až do pátku 4. ledna stoprocentně jisté, že volby proběhnou ve stanoveném termínu, ale města i obce se přesto na volbu připravovaly podle stanoveného harmonogramu. Volební lístky se tak například v Žatci začaly distribuovat již v průběhu minulého týdne. Ve schránce je podle volebního zákona musí mít každý občan tři dny před začátkem voleb – tedy do 8. ledna. V pátek 4. ledna se například konalo školení žateckých okrskových volebních komisí.

Na žatecké radnici také proběhla ve čtvrtek 3. ledna celoplošná zkouška zpracování výsledků volby prezidenta republiky. Tento test proběhl na všech pověřených obecních úřadech v celé republice, kde jsou zřízena přebírací místa výsledků hlasování ve volebních okrscích. „Jednalo se v pořadí již o druhou zkoušku, první proběhla na pracovištích Českého statistického úřadu,“ sdělila Eva Nipauerová z ČSÚ Louny, která spolu s Pavlem Bemem, zaměstnancem Městského úřadu Žatec, zkoušku ve čtvrtek provedla. Měla za úkol prověřit celou technologii zpracování dat na modelovém příkladu, který připravilo Ústředí Českého statistického úřadu. Zkouška proběhla úspěšně.
„Celostátní generální zkouška ještě na žatecké radnici proběhne 8. ledna,“ dodala Eva Nipauerová. Městský úřad Žatec je sběrným místem pro 46 volebních okrsků, osmnáct z nich se nachází v samotném městě, zbytek ve spádových obcích. První kolo prezidentských voleb se koná již v tomto týdnu – v pátek 11. a v sobotu 12. ledna.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video