Na Macerce se konal slet, dětský den i festival

Veronika Salášková 2011-06-24 00:00:00

Na civilním letišti Macerka se minulou sobotu 18. června konal již jedenadvacátý ročník Sletu ultralehkých letadel. K vidění zde byly jak ultralighty různých druhů, tak i výstava modelů letadel. Jedním z nejobdivovanějších letadel byl tradičně proudový letoun L-29 Delfín. Pro děti byla přichystána řada soutěží a několik pouťových atrakcí. 

Příchozí mohli shlédnout ukázky záchranářské práce žateckých kynologů, hašení zapáleného auta hasiči, ukázku letecké akrobacie jak L-29 Defín či ultralightů, tak i malých modelů letadel na vysílačku. Prohlédnout si mohli také hasičské vozy Libočanských dobrovolných hasičů. Milovníci adrenalinu se mohli svézt ve vozidle BVP, nebo si zaplatit vyhlídkový let.
Libočanské děti si zároveň užily svůj Dětský den, který je už několik let se sletem spojen. Mezi oblíbené atrakce patřil jako každý rok shoz bonbónů z letadla a dovádění v pěně, kterou jim vytvořili dobrovolní hasiči. Soutěžní odpoledne k dětskému dni se konalo už 4. června na přípravném fotbalovém hřišti v Libočanech, kdy děti plnily soutěžní úkoly na jednotlivých stanovištích – patřila mezi ně například střelba ze vzduchovky, lovení hraček z bazénku pusou, sypání rýže do lahve a další.
Na slet plynule navázal první ročník Open air festivalu FlyFest, který nabídl vystoupení hned čtyř kapel – První hoře, Barbucha, Frajara Putika a Primitiv akustik.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video