Honili se za prvosenkou jarní

Veronika Salášková 2013-03-12 08:49:00

Nové Sedlo – Pochod s poetickým názvem „Honba za prvosenkou jarní” uspořádal Obecní úřad Nové Sedlo. Letošní ročník byl již devátým v pořadí. Účastníci se z vesnice pěšky vydali ke kapličce směrem na sousední obec Libočany. U dřevěného posezení připravili organizátoři táborový oheň, takže se příchozí mohli v lehce sychravém počasí ohřát při opékání buřtíků.

Děti pomáhaly s nošením větví na oheň, samy se také zabavily hraním pohybových her na poli. U kapličky se akce koná teprve druhýn rokem, předtím kroky výletníků směřovaly na nedaleký vrch Zlaťák. „Na něj byl ale náročnější přístup zejména pro maminky s kočárky,” vysvětlila Hana Kovandová z kulturní komise obce důvod, proč pořadatelé místo konání změnili. Akce vítající jaro slouží podle slov Hany Kovandové hlavně pro první setkání se a vzájemné popovídání si obyvatel obce po dlouhé zimě, kdy se lidé mezi sebou méně potkávají. Více snímků najdete zde.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video