Moderátorem byla šíleně tlustá princezna

Jarka Cibulková 2013-03-12 12:04:00

Louny – Plné divadlo dětí a těch, co jim přišli fandit, tedy rodiče a prarodiče, tak to vypadalo minulý týden ve středu a ve čtvrtek ve Vrchlického divadle v Lounech. Dvanáctý ročník oblastního kola celostátního festivalu Lounská Mateřinka pořádala Soukromá MŠ Mateřinka Louny, záštitu nad ní převzalo UNESCO a Městský úřad Louny. Hymnu Mateřinky, kterou složila Jiřina Černocká, na začátku zazpívaly děti z pořadatelské školky v Holárkových sadech. Celé divadlo se pak pobavilo kostýmem moderátora Zdeňka Lukesleho, který ztvárnil šíleně tlustou princeznu.

Všechny v hledišti i účinkující pozdravil z jeviště lounský starosta a mohlo se začít. Se svými tanečky a písničkami se představilo zaplněnému hledišti čtrnáct mateřských škol. Skupinu tvořilo devět školek z Loun, z okolních vesnic se přihlásily MŠ Domoušice, Hřivice, Dobroměřice a Křesín. Sousední Žatec zastupovaly děti z Mateřské školy Alergo. Dva kolektivy školek, které si porota po zhlédnutí DVD záznamu z oblastního kola v Lounech, vybere, a jenž se zúčastní celostátní kola Mateřinky v Nymburce, budou známy až zhruba za měsíc. Více fotek z přehlídky najdete zde.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video