Žatecké Oskary si ocenění převzali ve Sladovně

Veronika Salášková 2013-04-05 00:24:00

Žatec – Předávání „žateckých Oscarů“ se konalo ve středu 27. března v renesanční sladovně. Borešova cena, ocenění za kulturní přínos městu, bylo předáno za roky 2011 a 2012 ve čtyřech kategoriích. Více snímků z předávání cen najdete zde.

Za jednotlivce si ji odnesla Monika Slavíková, na snímku uprostřed s moderátory předávání – Radkem Kajmanem Komorášem a Radkou Maškovou. Monika Slavíková byla oceněna za organizace promítání filmů z filmového festivalu „Jeden svět“ v Žatci. Přiznala, že plánuje v promítání pokračovat i v tomto roce. Do Síně slávy byl im memoriam uveden Jiří Ponocný za trvalý kulturní přínos městu a jeho propagaci. Jiřího znali lidí zejména ze žatecké Čajovny Altán, kde působil jako čajovník téměř od jejího vzniku. Zajímal se o kulturním dění ve městě a podílel se na něm. Ač nebyl místním rodákem, byl velký žatecký patriot.
V kategorii skupina, kolektiv si ocenění si odnesl divadelní soubor Opera Žatec za novou divadelní hru „Požírači leknínů“. Hra byla na krajské přehlídce Wintrův Rakovník 2012 oceněna nejen za herecké výkony. Uznání získal také scénář za své originální téma. Požírači leknínů brzy proniknou z divadelních prken na stříbrné plátno, v současné době probíhá natáčení stejnojmenného filmu.
V kategorii akce, počin obdržel Borešovu cenu Týden s armádou, který se v Žatci konal v červnu 2012. Cenu převzala ředitelka Odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR Jana Malíková. „My si té ceny velmi vážíme a děkujeme za ni. Nebereme to jako ocenění pouze pro odbor komunikace a propagace, ale pro celé Ministerstvo obrany a Armádu České republiky. Když jsme začali připravovat projekt Týden s armádou, tak jsme si řekli, že armáda musí jít za lidmi, ne aby lidé chodili za armádou,“ přiblížila Jana Malíková základní myšlenku akce.  Projekt Týden s armádou je nový, odstartoval teprve v loňském dubnu. Každý rok se stihne uspořádat v šesti městech v republice. „Borešova cena je zatím prvním oceněním, které jsme za projekt Týden s armádou obdrželi. Doufáme, že i v dalších městech se bude akce líbit tak, jako v Žatci,“ dodala ředitelka Malíková. Předávání svými vystoupeními na začátku i na konci zpříjemnil Žatecký příležitostní sbor.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video