Žatecké Oskary si ocenění převzali ve Sladovně

Veronika Salášková 2013-04-05 00:24:00

Žatec – Předávání „žateckých Oscarů“ se konalo ve středu 27. března v renesanční sladovně. Borešova cena, ocenění za kulturní přínos městu, bylo předáno za roky 2011 a 2012 ve čtyřech kategoriích. Více snímků z předávání cen najdete zde.

Za jednotlivce si ji odnesla Monika Slavíková, na snímku uprostřed s moderátory předávání – Radkem Kajmanem Komorášem a Radkou Maškovou. Monika Slavíková byla oceněna za organizace promítání filmů z filmového festivalu „Jeden svět“ v Žatci. Přiznala, že plánuje v promítání pokračovat i v tomto roce. Do Síně slávy byl im memoriam uveden Jiří Ponocný za trvalý kulturní přínos městu a jeho propagaci. Jiřího znali lidí zejména ze žatecké Čajovny Altán, kde působil jako čajovník téměř od jejího vzniku. Zajímal se o kulturním dění ve městě a podílel se na něm. Ač nebyl místním rodákem, byl velký žatecký patriot.
V kategorii skupina, kolektiv si ocenění si odnesl divadelní soubor Opera Žatec za novou divadelní hru „Požírači leknínů“. Hra byla na krajské přehlídce Wintrův Rakovník 2012 oceněna nejen za herecké výkony. Uznání získal také scénář za své originální téma. Požírači leknínů brzy proniknou z divadelních prken na stříbrné plátno, v současné době probíhá natáčení stejnojmenného filmu.
V kategorii akce, počin obdržel Borešovu cenu Týden s armádou, který se v Žatci konal v červnu 2012. Cenu převzala ředitelka Odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR Jana Malíková. „My si té ceny velmi vážíme a děkujeme za ni. Nebereme to jako ocenění pouze pro odbor komunikace a propagace, ale pro celé Ministerstvo obrany a Armádu České republiky. Když jsme začali připravovat projekt Týden s armádou, tak jsme si řekli, že armáda musí jít za lidmi, ne aby lidé chodili za armádou,“ přiblížila Jana Malíková základní myšlenku akce.  Projekt Týden s armádou je nový, odstartoval teprve v loňském dubnu. Každý rok se stihne uspořádat v šesti městech v republice. „Borešova cena je zatím prvním oceněním, které jsme za projekt Týden s armádou obdrželi. Doufáme, že i v dalších městech se bude akce líbit tak, jako v Žatci,“ dodala ředitelka Malíková. Předávání svými vystoupeními na začátku i na konci zpříjemnil Žatecký příležitostní sbor.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video