Na investice má letos Žatec peněz dost

Veronika Salášková 2013-04-07 01:04:00

Žatec – Nad schvalováním plánu investic a oprav pro letošní rok se na zasedání žateckých zastupitelů rozvinula očekávaná debata. Po několika změnách a přesouvání jednotlivých položek na seznamu se nakonec městští poslanci shodli na realizaci čtrnácti akcí za 65 milionů korun.

Největší sumu peněz si město přichystá na zateplení Domu s pečovatelskou službou v Písečné ulici a zateplení oddělení následné péče a dětského v žatecké nemocnici. Na obě akce si město připraví necelých 40 milionů korun, protože je musí, ač obdrželo dotaci téměř ve výši poloviny této částky, nejprve předfinancovat. Další-mi nákladnými akcemi budou řešení sesuvu svahu v Tyršově ulici a dokončení druhé etapy zasíťování Kamenného vršku, každá za osm milionů korun. Město plánuje vybudovat také tři nové vodovody Macerka I a Macerka II dohromady za 2 400 tisíc korun a vodovod ve Stroupečské ulici za 2 700 tisíc korun. Dále se bude zabývat opravou střechy kapucínského kláštera (1 700 tisíc korun), která je v havarijním  stavu, a rekonstrukcí střechy nad jídelnou Základní školy Komenského alej za sto tisíc, opravou komunikace vedoucí ke hřišti v Bezděkově a dalšími akcemi za celkem 65 200 korun.
Město letos ze svého rozpočtu na investice vyhradilo 81 milionů korun. Je proto pravděpodobné, že by se realizace mohla dočkat i některá z akcí pod čarou.
Skončila zde například rekonstrukce vozovky a chodníků v Dukelské ulici rozdělená do tří etap – celkem za 27 milionů korun, parkoviště v lokalitě Vrchlického ulice a Kamenný vršek za 1 500 tisíc korun. Pod čáru se přesunulo také vybudování asi dvoukilometrového úseku Cyklostezky Ohře u koupaliště za 5,5 milionu korun, která by zároveň sloužila jako in-line dráha. Zde město ještě čeká na zprávu, zda bylo úspěšné v získání žádosti o dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury na vybudování této části cyklostezky.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video