Podbořany zateplí školy velmi levně, díky tomu spustí investiční smršť

Jan Vnouček 2013-04-19 07:31:00

Podbořany – V Podbořanech se radují. Zateplení a výměna oken u tří podbořanských školských zařízení by měly oproti původním plánům vyjít velmi levně a budou stát dohromady jen 23 miliónů Kč. Ukázaly to výsledky výběrových řízení na investiční akce zateplení Základní školy Husova, ZŠ T. G. Masaryka a domu dětí a mládeže. Přitom předběžné rozpočty hovořily o celkových nákladech až ve výši 47 miliónů korun. 

Město Podbořany na všechny tři stavby navíc předběžně získalo dotační prostředky ve výši 15 miliónů. Z ušetřených peněz tak může nyní odstartovat další potřebné investice do městské infrastruktury.
Realizace by se tak měla dočkat většina zatím odkládaných a již dříve vysoutěžených akcí s platným stavebním povolením. Podle starosty Radka Reindla stavební firmy letos kromě jiných nastoupí na revitalizaci podbořanského sídliště Střed, část Dukelská ulice, revitalizaci veřejných ploch v Buškovicích a Hlubanech a na výstavbu sociálního zázemí pro tenisové kurty v areálu TJ Tatran a zázemí u fotbalového hřiště v Buškovicích.
„Tím se nám investiční plán posune o jeden až dva roky a musíme urychleně vytvořit nový zásobník stavebních akcí na další roky,“ mne si Reindl ruce nad příjemnými povinnostmi.
Díky levně vysoutěženým zakázkám by se tak mohly urychlit například plynofikace a následná oprava chodníků a silnic v ulicích Na Kopci a Partyzánská nebo například rekonstrukce povrchů místních komunikací v ulicích Nádražní, Mlýnská, Chodská a Šumavská. Konečné slovo ale bude mít městské zastupitelstvo.
Zakázku na všechny tři „zateplovací“ stavební akce si nejnižší cenou vysoutěžila společnost Petrom z Kadaně. Zateplení Domu dětí a mládeže Podbořany provede za 1, 17 miliónu korun (předběžný odhad byl 2,15 miliónu). Zateplení a výměnu oken a vstupních dveří objektu ZŠ Husova, tělocvičny a školní jídelny č.p. 743, realizuje za cca 12 miliónů (původní rozpočet 24,6 miliónu). A zateplení, výměna oken a vstupních dveří objektu ZŠ T. G.Masaryka, školních dílen a družiny, zvládne za necelých 10 miliónů Kč (původní rozpočet 20 miliónů).

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video