Děti už půjdou do školy bez obav

Jarka Cibulková 2013-04-26 00:15:00

Louny – S novým projektem přišla Základní škola Školní v Lounech. Pro rodiče, kteří přišli s dětmi k zápisu do prvních tříd, nabídla pilotní ročník projektu Do školy bez obav. Pedagogové při první schůzce s předškoláky při zápisu diagnostikovali u zhruba patnácti dětí drobné nedostatky.

„Jedná se například o zrakové a sluchové vnímání, grafomotoriku, matematickou představivost, vnímání prostoru a času nebo koncentraci,“ vyjmenovala problémy ředitelka školy Věra Benešová. V současné době vždy jednou týdně dochází děti z mateřských škol na deset lekcí projektu. Vždy jsou rozděleny do tří skupin, kde se každá učitelka individuálně věnuje jednotlivým problémům, po čtvrt hodině se pak u vyučujících prostřídají. „Každé dítě má své desky se svými pracovními listy z každé hodiny, na konci školního roku pak proběhne vyhodnocení. Jsme připraveni rodičům nabídnout i další pokračování lekcí i v první třídě. Sami rodiče tenhle nápad uvítali a jsou s naší nabídkou spokojeni,“ shrnula novinku ředitelka.
Pokud se pilotní program, který by zdarma pomohl dětem s jejich drobnými nedostatky, osvědčil, je připravena škola zažádat na další školní rok o grant.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video