Získá drahonickou věznici Lubenec?

Jan Vnouček 2013-04-29 00:39:00

Lubenec – Může v areálu bývalé věznice v Drahonicích vzniknout ohromná ubytovna pro nepřizpůsobivé občany? Pode některých zpráv, které se donesly až k vedení obce Lubenec, je to možné. Proto lubenečtí zastupitelé pověřili starostu Bohumila Peterku, aby situaci monitoroval. A v případě, že by se toto nebezpečí opravdu rýsovalo, požádali by Lubenečtí vězeňskou správu o bezplatný převod objektů.

„Doneslo se nám, že o věznici může usilovat podnikatel, který se zabývá ubytováváním těchto osob. A to si rozhodně nepřejeme, aby nám tu za humny vzniklo nějaké ghetto. Proto jsem vstoupil do kontaktu s 1. náměstkem Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR panem Prokešem, že bychom o věznici měli za určitých podmínek zájem. Neumím si sice představit, co bychom s ní dělali, ale asi bychom hledali jiného, pro nás přijatelného zájemce,“ popsal složitou situaci Peterka.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video