Peruc chystá po letech Máje

Pavel Macák 2013-05-04 00:10:00

Perucko – Několik velkých společenských akcí čeká v následujících měsících Peruc a jeho okolní obce. Ta první se uskuteční již 18. května, kdy po osmnácti letech vyrazí po městysu průvod májovníků v režii občanského sdružení Plutofest. „Bude to opravdu po tak dlouhé době a jsem rád, že se tato hezká tradice opět obnovuje,“ pochvaloval akci nového sdružení starosta Antonín Lanc.

Další velká akce proběhne od 21. do 23. června v Radonicích, kdy zde bude oslava 870 let obce spojená se setkáním rodáků a oslavou stého výročí místního Sokola a 250. výročí od narození českého obrozeneckého básníka Boleslava Jablonského, který v obci po vysvěcení na kněze působil v letech 1843–1847 jako kaplan a právě v této době zde napsal řadu svých vrcholných děl.
V neposlední řadě připravují Perucští společně s Agrární komorou program na Dožínkové slavnosti, které se uskuteční 7. září.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Varhany a chrámový sbor na poutní mši sv. Petra a Pavla v Podbořanech

Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.

Přehrát video
Kaple sv. Anny v Hlubanech o Štědrém dnu pro vás otevřena...

Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.

Přehrát video