Jimlín – Ke značné zpronevěře finančních prostředků došlo nedávno na zámku Nový Hrad v Jimlíně. Kdo a jak na tuto zpronevěru přišel, o kolik se jednalo peněz a jak na to reagoval Krajský úřad Ústeckého kraje, jehož je zámek příspěvkovou organizací, jsme se zeptali tiskové mluvčí úřadu Magdaleny Hanáčkové:
„Běžnou kontrolní činností na zámku Nový Hrad, příspěvkové organizaci, byly zjištěny finanční nesrovnalosti, jež potvrdila následně hloubková veřejnosprávní kontrola. Jedná se o částku 389 tisíc korun. Případ byl předán Policii České republiky, která již vyšetřování ukončila a věcí se nyní zabývá soud. Ústecký kraj, resp. jeho příspěvková organizace se samozřejmě přihlásila jako poškozený s nárokem na náhradu škody v plné výši. Osobním selháním zabránit nedokážeme, ale díky nastaveným kontrolním mechanismům lze podobné případy včas odhalit.“
Napsal(a): Pavel Macák
Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát videoPozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát video