Chmelfest provázel déšť, přesto se návštěvníci dobře bavili

Veronika Salášková 2013-05-28 09:06:00

Žatec – Tradiční Chmelfest letos prošel menší inovací – byl spojen se Dnem otevřených dveří v Žateckém pivovaru, takže se jeho hlavní dění přesunulo na Žižkovo náměstí a dvůr pivovaru. Konal se uplynulou sobotu. Na pódiu probíhala celý den produkce hudebních kapel. Pro děti zde byla přichystána Road show Bobík. Příchozí měli možnost ochutnat šestnáct druhů piv vařených ze žateckého chmele na území města a prohlédnout si pivovar. Více snímků ze slavností najdete zde.

Každoroční průvod Chmelobrany, alegorických vozů, jezdců na koních a zemědělské techniky – Chmelmarš letos vyjel od kostela Nanebevzetí Panny Marie k Chmelovému majáku, odkud se vrátil na náměstí Svobody. Zde byl symbolicky naražen sud s Májovým ležákem a skřítek Hop za asistence dětí vypustil Chmelařské léto.
Tradiční Memoriál Lojzy Lupulína v pivních disciplínch se pak odehrál na Žižkově náměstí. Zúčastnilo se ho sedm družstev. Zvítězili v něm Pivní šourci, druzí skončili Pivní inženýři a třetí místo obsadily Pivoňky. Počasí bohužel odpoledne chmelovým slavnostem moc nepřálo a tak se jejich návštěvníci skryli pod stříšky a deštníky.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video