Odboráři na radnici chtějí zvýšit platy a zadarmo chodit na koupaliště

Otto Urma 2013-05-29 00:13:00

Žatec – Recese českého hospodářství nekončí, naopak se prohlubuje. V prvním čtvrtletí letošního roku ekonomika oslabila o 0,8 procenta, meziročně pak o 1,9 procenta. Negativní výsledek ovlivnil výrazně i snížený výběr daní. Tento vývoj jakoby nezajímal některé zaměstnance žatecké radnice. Prostřednictvím nedávno založených odborů předložili návrh kolektivní smlouvy, ve kterém požadují výrazné vylepšení podmínek právě ze zchudlého měšce veřejných financí. Přestože nám zástupci odborů ani města nechtěli konkrétní požadavky sdělit, podle našich informací chtějí odboráři pro zaměstnance radnice zvýšit platy, vyšší příspěvek na stravenky nebo zdarma využívat městská zařízení jako je koupaliště, knihovnu, saunu nebo nově postavená sportoviště.

„Probíhá kolektivní vyjednávání o předloženém návrhu. A protože předkladatelem nejsme my, podle několika právníků bychom bez souhlasu odborové organizace neměli poskytovat jakékoliv informace o návrhu kolektivní smlouvy. Kontaktoval jsem tedy předsedu odborové organizace Miroslava Jana Šramotu, který po dohodě s ostatními členy výboru závodní organizace a odborovým právníkem tento souhlas nevydal,“ sdělil na náš dotaz ohledně požadavků odborářů Petr Vajda, tajemník Městského úřadu v Žatci. Zkusili jsme tedy sami Miroslava Šramotu oslovit s tím, že přece občané, z jejichž daní jsou zaměstnanci úřadu placeni, mají nárok vědět, jaké požadavky odboráři do návrhu kolektivní smlouvy vznesli.
„To je věc mezi zaměstnanci a zaměstnavatelem. Až dojdeme k dohodě, podrobnosti z kolektivní smlouvy rád poskytnu,“ sdělil.
Průměrný plat zaměstnance žatecké radnice se v loňském roce pohyboval mezi 22 – 24 tisíci korunami podle toho, jak byl pracovník nemocný, kolik čerpal dovolené nebo jaké dostal odměny. K tomu ještě náležely bonusy. Třeba 25 dní řádné dovolené, minimálně dvakrát ročně odměny, osobní příplatek, vždy na dobu jednoho roku, 37 korun denně příspěvek na stravu, pružná pracovní doba a mnoho dalších.

Napsal(a): Otto Urma

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video