Zemědělec z Brodů vyhladověl krávy až k smrti

Jarka Cibulková 2013-06-14 00:27:00

Louny – Druhým stáním pokračoval v Lounech soud s pětasedmdesátiletým podnikatelem P.  S. z Podbořanska. Ten podle obžaloby a výpovědi některých svědků „pečoval“ o své stádo skotu, které měl ustájeno v Brodech u Krásného Dvora, otřesným a trýznivým způsobem.

Krávy nestály na vysoké podestýlce, jak tvrdil obžalovaný, ale brodily se půlmetrovou vrstvou výkalů, která dosahovala až ke spodnímu okraji žlabu. Pracovníci veterinární správy je shledali jako podvyživené s poloviční váhou než má mít zdravý skot. Zvířata neměla dostatek jídla a v zimě ani žádnou vodu. V žalované době od října 2011 do května 2012 v Brodech uhynulo sedm kusů hovězího a další byly poté i v březím stavu odvezeny na jatka.
Minulou středu u Okresního soudu v Lounech vypovídali dva veterináři, kteří dobytek ošetřovali. Jeden z Chomutovska jasně mluvil ve prospěch obžalovaného, až nakonec se do své výpovědi sám zamotal. Naopak druhý veterinář se rozpovídal. S obžalovaným se rozešel v říjnu 2011 pro neshody a neplacení. Ve své dokumentaci pak na žádost soudkyně četl poslední tři zákroky u obžalovaného. V lednu 2011 vyprošťovali tak vyhublou krávu, která uvízla ve žlabu, poté jedné podávali vitamíny a v dubnu pak obžalovaný přivezl tele v autě, které mělo zápal plic a krvavý průjem. „Každou svoji návštěvu jsem obžalovanému říkal, v jakém žalostném stavu jsou, nic k lepšímu se ale nedělo,“ shrnul zvěrolékař. Na jeho pokyn se pak o chov zajímala veterinární správa. Obžalovanému následně bylo uloženo snížení stavu stáda. Ovšem, když Brody navštívili krajští veterináři, zhrozili se a podali na jaře loňského roku trestní oznámení.
Pokud se k soudu dostaví poslední svědek, měl by rozsudek padnout v červenci. Obžalovanému hrozí za týrání zvířat až pět let vězení.

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video