Zemědělec z Brodů vyhladověl krávy až k smrti

Jarka Cibulková 2013-06-14 00:27:00

Louny – Druhým stáním pokračoval v Lounech soud s pětasedmdesátiletým podnikatelem P.  S. z Podbořanska. Ten podle obžaloby a výpovědi některých svědků „pečoval“ o své stádo skotu, které měl ustájeno v Brodech u Krásného Dvora, otřesným a trýznivým způsobem.

Krávy nestály na vysoké podestýlce, jak tvrdil obžalovaný, ale brodily se půlmetrovou vrstvou výkalů, která dosahovala až ke spodnímu okraji žlabu. Pracovníci veterinární správy je shledali jako podvyživené s poloviční váhou než má mít zdravý skot. Zvířata neměla dostatek jídla a v zimě ani žádnou vodu. V žalované době od října 2011 do května 2012 v Brodech uhynulo sedm kusů hovězího a další byly poté i v březím stavu odvezeny na jatka.
Minulou středu u Okresního soudu v Lounech vypovídali dva veterináři, kteří dobytek ošetřovali. Jeden z Chomutovska jasně mluvil ve prospěch obžalovaného, až nakonec se do své výpovědi sám zamotal. Naopak druhý veterinář se rozpovídal. S obžalovaným se rozešel v říjnu 2011 pro neshody a neplacení. Ve své dokumentaci pak na žádost soudkyně četl poslední tři zákroky u obžalovaného. V lednu 2011 vyprošťovali tak vyhublou krávu, která uvízla ve žlabu, poté jedné podávali vitamíny a v dubnu pak obžalovaný přivezl tele v autě, které mělo zápal plic a krvavý průjem. „Každou svoji návštěvu jsem obžalovanému říkal, v jakém žalostném stavu jsou, nic k lepšímu se ale nedělo,“ shrnul zvěrolékař. Na jeho pokyn se pak o chov zajímala veterinární správa. Obžalovanému následně bylo uloženo snížení stavu stáda. Ovšem, když Brody navštívili krajští veterináři, zhrozili se a podali na jaře loňského roku trestní oznámení.
Pokud se k soudu dostaví poslední svědek, měl by rozsudek padnout v červenci. Obžalovanému hrozí za týrání zvířat až pět let vězení.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video