Úvod   /   Zprávy   /   Bylo co slavit

Bylo co slavit

Redakce 2013-06-25 10:09:00

Radonice – Hned několik výročí slavili v Radonicích na třetím setkání rodáků a přátel obce o předposledním červnovém víkendu. Kromě oslav 870 let od vzniku obce si občané připomněli sto let od založení Sokola a dvě stě let od narození básníka a kněze Boleslava Jablonského. Vše začalo v pátek divadelním vystoupením Třetího věku z Loun v místní sokolovně, po němž následoval průvod se Svatováclavským a Cyrilo-Metodějským praporem na Kněžský vrch, kde byla slavnostně otevřena vyhlídka U Křížku. Snímky ze slavnosti najdete zde.

Po promluvě husitského faráře Ivo Šimůmka a radonického patriota pana Dittricha byla zapálena malá vatra na opékání buřtů a poblíž se provozovaly šamanské tance. V sobotu pokračovaly oslavy pietním aktem, otevřením výstavy dokumentů z historie Radonic nad Ohří, odpoledním průvodem obcí (na snímku) a kulturním a sportovním programem u místní sokolovny. Vše zakončila nedělní slavnostní mše.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video