Slavnosti nakazily Bacily dobré nálady

Jan Vnouček 2013-06-25 10:23:00

Podbořany – Propojit hudební festival, vystoupení domácích umělců, den otevřených dveří památek a městských zařízení, pouťové atrakce, tržiště, výstavy, dětskou scénu, sportovní turnaj a ještě přivést dlouho očekávané hvězdy pop-music. To všechno se podařilo organizátorům Podbořanských letních slavností, které v pátek a sobotu proběhly nejen na Masarykově náměstí. I proto každý divácký aplaus po vydařeném hudebním nebo tanečním vystoupení patřil zaslouženě i jim. Snímky ze slavností najdete zde.

Pořadatelé ze Sdružení Rest-Art zúročili několikaleté zkušenosti s organizováním kryrských Svátků dobré nálady (První máj) a měli v zásadních rozhodnutích šťastnou ruku. Předně úspěšně překlenuli na celodenních akcích vždy návštěvnicky kritické poledne a odpoledne. Tento úkol svěřili ostřílené lounské kapele Funny Orchestra, která má repertoár široký od dechovek přes hity 60. let po rockandrollové vypalovačky a jeho kapelník Jaroslav Klein umí být vtipným konferenciérem. Dalším kladem bylo, že vystoupení místních škol, spolků a kroužků rozložili do celého dne a jednotlivá „čísla“ prostřídávali s hudební produkcí. Tím se odpolední program stal atraktivnější i pro diváky, jejichž potomci zrovna nevystupovali na pódiu. A za třetí využili i prostory kulturního domu a zapojili do dění podbořanské spolky, především RMC Jonáš. Tak vytvořili další dvě scény, a získali místo pro pestřejší programovou nabídku. Zároveň ve spolupráci s městem a farností otevřeli návštěvníkům muzeum, hlubanskou tvrz a podbořanské kostely. Sportovci si zase užili tradiční Turnaj v plážovém volejbalu (výsledky na sportovní stránce). Ale to vše by bylo samozřejmě málo, kdyby jim nepřálo počasí a jako zlatý hřeb nepozvali legendárního Václava Neckáře se skupinou Bacily. Čekání na něj v pátek vyplnili rockoví divočáci s tvrdými kytarami a v sobotu například Richard Tesařík z Yo Yo bandu nebo bubenická exhibice Tam-Tam Batucada.
Během odpoledne a večera se na pódiu i pod ním vystřídaly děti z podbořanských mateřských škol, základní umělecké školy či tanečního souboru Power of dance. Obrovský ohlas vzbudilo také taneční vystoupení babiček z domova pro seniory. Na snímku dívky z Dance teamu ZUŠ Podbořany při ukázce „árenbí“ tance.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Truhlář - Výroba nábytku, Jimlín

Podmínkou vyučení v oboru.
Tel.: 731 118 374
WWW: https://nabytek-malik.cz/


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Ročov

Předpokládaný nástup 1. 9. 2024; přihlášky nejpozději do 25.3. do 12.00 hod. Všechny informace najdete na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: 606 657 663
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Farmaceut - Nemocnice Žatec

Základní mzda až 90.000 Kč; náborový a stabilizační příspěvek 500.000 Kč; 13. a 14. plat; odměny ve vazbě na hospodářské výsledky; káva v ředitelně jako bonus?
Tel.: +420 414 110 115
WWW: http://www.nemzatec.cz/
E-mail: asistentka@nemzatec.cz


Radiologický asistent - Nemocnice Žatec

Základní mzda až 50.000 Kč; náborový a stabilizační příspěvek 350.000 Kč; 13. a 14. plat; odměny ve vazbě na hospodářské výsledky; plus 3-4 denní a 1 víkendová služba (400/450 Kč za hodinu)
Tel.: +420 414 110 115
WWW: http://www.nemzatec.cz/
E-mail: asistentka@nemzatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video