Ocenili sportovce ZŠ Přemyslovců

Jarka Cibulková 2013-07-05 00:02:00

Louny – Nejlepší sportovci ZŠ Přemyslovců zaplnili v úterý velkou zasedací místnost lounské radnice. Předat ocenění čtyřicítce žáků z druhého stupně přišli kromě tělocvikářů Jiřího Rabase a Zdeny Kovářové, ředitele školy Vlastimil Hubert i velký sportovec, starosta Radovan Šabata. Celý rok žáci byli bodováni za sportovní výkony, oceňovaly se i přístup ke sportu a pomoc při zajišťování sportovních soutěží. Na špičku bodování nakonec dosáhlo 40 žáků. Mezi sebou pak soutěžily i třídy.  

V kategorii mladších žáků (6. – 7. třídy) nejvíce bodů nasbírali Tereza Turková (121 bodů) a Michal Brejcha (161 b.). Mezi staršími sportovci pak Nikola Bajerová a Lukáš Köchrt. Třída 7. A vyhrála kategorii kolektivů sportovců s průměrem bodů na žáka 62,4, daleko za nimi pak skončili výherci ve starší kategorii 9. B s průměrem na jednoho žáka 46,46 bodu. Tělocvikářka Kovářová vzpomněla i na sportovní úspěchy žáků, kteří se podíleli na dvaačtyřiceti veřejných sportovních aktivitách. Hřiště ZŠ Přemyslovců hostilo krajská, oblastní i okresní kola atletických závodů. Velký úspěch slavil i letošní první ročník olympiády, kde se do soutěže zapojili i méně zdatní sportovci. Kulturní program zajistily Běla Klištincová a Alena Šulcová s dětmi. Nakonec byl oceněn i úspěch Davida Křenka a Jakuba Mareše, kteří v celorepublikovém kole soutěže Zelené podnikání obsadili skvělé třetí místo.

Příjemné vítězky Nikoly Bajerové jsme se zeptali na pár otázek. Jakému sportu a jak dlouho se věnuješ? Baletu a mažoretkám jeden rok, šest let hraji florbal, který mám ze všech sportů nejraději, a stejnou dobu se věnuji i fotbalu, který nyní hraji už jen rekreačně.
Kdo tě ke sportu přivedl? Máma s tátou. Byla jsem divoška, tak si mysleli, že se trochu vybiji, to se jim ale nepodařilo, divoška jsem dodnes. Fotografie zde.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video