Naučí se českou a německou písničku

Jan Vnouček 2011-07-15 00:00:00

Podbořany – Do Podbořan přijedou saské děti. Stane se tak v rámci  družební výměny s německým Ehrensfriedersdorfem. Mezi 18. a 22. červencem se týdenního příměstského tábora zúčastní dvacet českých a dvacet tři saských dětí ve stáří zhruba 9 až 11 let. Po příjezdu je čeká exkurze na služebně Policie ČR, na hasičské stanici a návštěva muzea. Těla si protáhnou při turnaji ve vybíjené a umělecký talent si procvičí ve výtvarné soutěži. A aby jim nezahálely hlasivky, naučí se společně jednu českou a jednu německou písničku. 

V další dny jsou pro ně připraveny výlety na Státní zámek v Krásném Dvoře a do Zooparku v Chomutově. V Žatci si prohlédnou Chmelařské muzeum, Chrám chmele a piva a vyšplhají až na vyhlídkovou věž. Při hezkém počasí se mohou každý den osvěžit na koupališti. A když zaprší, zahrají si squash nebo se vypotí v sauně. Obědy a večeře jim uvaří jídelna SOŠ a SOU Podbořany. Ubytování zajistí Domov mládeže. Na rozloučenou si opečou špekáčky na táborovém ohni. Pobytové setkání proběhne vrámci reciproční výměny mládeže s německým družebním městem. Podbořanské děti se zúčastňují čtrnáctidenního tábora „Annazwerg“ v Annabergu již druhým rokem. Příměstský tábor je předzvěstí hlavního česko-německého družebního setkání, které proběhne v září. Projekt je financován z dotačního Programu Cíl 3 / Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007–2013.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video