Úvod   /   Zprávy   /   Sokolská sláva

Sokolská sláva

Jarka Cibulková 2013-07-11 13:44:00

Hřivice – Nejaktivnější tělovýchovná jednota Sokol v okrese vzpomněla v pátek svoje jubileum. Hřivičtí sokolové oslavili rovnou stovku sportovním dnem. Nejprve přednesli zdravice starosta, náčelnice Sokola ve Hřivicích Kateřina Pacltová, Milan Fürstl, ale i vedoucí Sokolské župy Sladkovského Tomáš Kučera. „Naše župa má v okrese jedenáct tělovýchovných jednot, po právu patří ta ve Hřivicích se 108 členy k nejaktivnějším v okrese,“ vyzdvihl Kučera. Více snímků z oslav najdete zde.

Po oficialitách nastoupil sokolský průvod, který poté prošel vesnicí až k pomníku padlých, postavený sokoly, kde byla položena květina. Na návsi také byly odhaleny památníčky, umělecké dílo Kateřiny Pacltové. Nejstarší členové spolku zasadili na zahradě na letním cvičišti lípu na počest letošních oslav. Celý den se pak nesl ve znamení sportu. Přítomní si mohli prohlédnout výstavku s fotkami. Své umění předvedli nejmenší sokolové, pro dospělé byly připraveny turnaje ve volejbalu, florbalu, stolním tenisu či fotbalu, kterých se zúčastnily i sokolky z Dobroměřic. Děti pak soutěžily a večer si pustily lampión přání.
„Pamatuji si na své začátky v Sokolu ve Hřivicích. Když ještě tehdy nebyl Sokol ve Zbrašíně, chodili jsme cvičit sem. Maminka v dorostenkách, tatínek za muže, přeci jenom byl mezi nimi desetiletý věkový rozdíl. Ve Zbrašíně jsem pak cvičila od svých tří let. Od roku 1948 jsem byla pověřena funkcí náčelnice a až do roku 2009 jsem cvičila žákyně. I nyní ve svých 80-ti letech cvičím osm starších dam. Kdybych celý život necvičila, těžko bych nyní zvládala zdravotní problémy, sami doktoři ze mě měli srandu a i do propouštěcí zprávy napsali, že jsem tělem sokolka,“ uzavřela své vzpomínky Ivona Patrovská ze Zbrašína.
Letošní jubileum si připomeneme v září přednáškou o historii obce a okolí v podání Jana Mareše a Davida Hertla, vše pak vyvrcholí velkou akademií 23. listopadu.
Na snímku Slávinka Marková ze Hřivic vysazuje ke stoletému jubileu lípu.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video