V Tuchořicích nejde o žádný zamřížovaný dům

Veronika Salášková 2013-07-23 08:53:00

Tuchořice – Již třetí rok za sebou se v areálu tuchořického zámku, kde sídlí Domov „Bez zámků”, konal v pátek 19. a v sobotu 20. července stejnojmenný festival. Pořádal ho právě Domov „Bez zámků” a Městská knihovna Louny. Hlavním cílem festivalu je společné potkávání zdravých a handicapovaných lidí. Více snímků z festivalu najdete zde.

„Festival má ukázat, že Domov „Bez zámků” je normální místo k bydlení a ne nějaký zamřížovaný dům, kam by se lidé měli bát vstoupit. Mají možnost si Domov prohlédnout, setkat se s našimi klienty a zjistit, kdo tady žije a jak,“ přiblížil myšlenku festivalu ředitel Domova Martin Nuhlíček. Právě toto setkávání bylo důležitým prvkem tradiční součásti festivalu – akce Daruj radost. Ta byla jednou z příležitostí pro zdravé i postižené návštěvníky, jak spolu navázat komunikaci a seznámit se. Obyvatelé domova v Tuchořicích a klienti sociálně terapeutické dílny Jeroným při Městské knihovně si vymysleli svůj dárek, který jim přinese radost, někteří ho také výtvarně ztvárnili. „Seznam dárků byl k nalezení na webových stránkách lounské knihovny. Každý si tak mohl vybrat dar pro konkrétního člověka a zarezervovat si ho,“ popsala ředitelka knihovny Dagmar Kučerová. Předání darů proběhlo v sobotu odpoledne. Obdarovaní měli z dárečků obrovskou radost.
Organizátoři pro příchozí přichystali po oba dny bohatý program. V pátek ho po 18. hodině zahájil Divadelní soubor Domova bez zámků. Poté vystoupili mimo jiné taneční soubor Roztančený vozíček, který působí při TK Boubelky v Lounech, Hájští kohouti a Pavel Jonák. V sobotu otevřeli program loutkoherci ze Stálého loutkového divadla v Lounech, představili se také klienti STD Jeroným, skupina Paralet, soubor Tuchoholki či britská skupina The Silver spoons. Tečku za festivalem představovalo promítání filmů z produkce Domova „Bez zámků”.
Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář. O vybrané finanční prostředky ze vstupného a z dobročinného jarmarku, se oba pořadatelé podělí rovný dílem. Domov částku stejně jako v loňském roce použije na zaplacení krmiva a veterinární péče pro zvířata v jejich zooparku a na jeho provoz. Knihovna nyní šetří na vydání nové knihy, takže výtěžek půjde podobně jako vloni na její uvedení do života.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video