Vypečené Jakubské léto

Jan Vnouček 2013-07-30 10:11:00

Vroutek – Ve výhni slunce a hudby se odehrálo letošní Jakubské léto ve Vroutku. Sobotní 10. ročník těchto městských slavností nakonec podle pořadatelů přilákal odhadem okolo šesti set návštěvníků, kteří večer zcela zaplnili vyhrazenou část areálu Myslivny. V odpoledním tropickém parnu to ale s návštěvností nevypadalo dobře a i fanoušci Františka Nedvěda mladšího raději zůstali na koupališti. Více snímků z akce najdete zde.

Hosté se postupně přicházeli bavit až s klesající teplotou a na večerní vystoupení Marcely Holanové a skupiny Turbo se už nestíhalo točit pivo  a musely se přidávat lavice k sezení. Dlouhý den však začal už dopoledne v románském kostele sv. Jakuba Většího. Plný svatostánek si prohlédl krásné fotografie Bohuš Nejedlé (rozená Doubkové z Vroutku) a jejích dcer Lucie a Terezy, zaposlouchal se do čistých ženských hlasů pěveckého sboru Luběnky z Lub u Chebu, vyslechl si ukázku keltské hudby v podání skupiny Taranis a dozvěděl se mnoho zajímavostí z vroutecké historie při přednášce studenta archeologie Vojtěcha Peksy z Podbořan.
Loni se Jakubské léto ve Vroutku utopilo v dešti, letos se trochu více opálilo, ale vroutecký starosta Jaromír Kubelka byl s průběhem slavnosti spokojený. Během dne také na pódiu předal společně s moderátorem Jiřím Rámešem Čestné uznání Karlu Ullmannovi (uprostřed) za záchranářský čin v roce 2013. Tento člen SDH Vroutek, který již tři roky žije v Praze, za poslední půlrok přispěl k záchraně životů tří lidí. Nejprve v prosinci úspěšně provedl resuscitaci, o Velikonocích vytáhl z jámy dvouletého chlapečka a pomáhal s jeho ošetřením a naposledy zachránil za telefonické asistence paní Švolbové před smrtí kolegu z práce, který dostal infarkt. „Dobře jme ho vychovali, každý by se tak nezachoval,“ komentoval to hrdě starosta vrouteckých hasičů Dušan Přibík.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video