Vypečené Jakubské léto

Jan Vnouček 2013-07-30 10:11:00

Vroutek – Ve výhni slunce a hudby se odehrálo letošní Jakubské léto ve Vroutku. Sobotní 10. ročník těchto městských slavností nakonec podle pořadatelů přilákal odhadem okolo šesti set návštěvníků, kteří večer zcela zaplnili vyhrazenou část areálu Myslivny. V odpoledním tropickém parnu to ale s návštěvností nevypadalo dobře a i fanoušci Františka Nedvěda mladšího raději zůstali na koupališti. Více snímků z akce najdete zde.

Hosté se postupně přicházeli bavit až s klesající teplotou a na večerní vystoupení Marcely Holanové a skupiny Turbo se už nestíhalo točit pivo  a musely se přidávat lavice k sezení. Dlouhý den však začal už dopoledne v románském kostele sv. Jakuba Většího. Plný svatostánek si prohlédl krásné fotografie Bohuš Nejedlé (rozená Doubkové z Vroutku) a jejích dcer Lucie a Terezy, zaposlouchal se do čistých ženských hlasů pěveckého sboru Luběnky z Lub u Chebu, vyslechl si ukázku keltské hudby v podání skupiny Taranis a dozvěděl se mnoho zajímavostí z vroutecké historie při přednášce studenta archeologie Vojtěcha Peksy z Podbořan.
Loni se Jakubské léto ve Vroutku utopilo v dešti, letos se trochu více opálilo, ale vroutecký starosta Jaromír Kubelka byl s průběhem slavnosti spokojený. Během dne také na pódiu předal společně s moderátorem Jiřím Rámešem Čestné uznání Karlu Ullmannovi (uprostřed) za záchranářský čin v roce 2013. Tento člen SDH Vroutek, který již tři roky žije v Praze, za poslední půlrok přispěl k záchraně životů tří lidí. Nejprve v prosinci úspěšně provedl resuscitaci, o Velikonocích vytáhl z jámy dvouletého chlapečka a pomáhal s jeho ošetřením a naposledy zachránil za telefonické asistence paní Švolbové před smrtí kolegu z práce, který dostal infarkt. „Dobře jme ho vychovali, každý by se tak nezachoval,“ komentoval to hrdě starosta vrouteckých hasičů Dušan Přibík.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video