Úvod   /   Zprávy   /   Zapálený kynolog

Zapálený kynolog

Jan Vnouček 2013-08-08 00:38:00

Vroutek – Po dlouhých desetiletích ve Vroutku opět vzniká kynologický kroužek. Na „svědomí“ ho má místní občan Jindřich Wied, který se za pomoci města a svých spoluobčanů pustil i do budování kynologického cvičiště. Pozemek mu na to pronajala vroutecká radnice.

„Zatím je nás šest, ale věřím, že až se to rozjede a rozkřikne, že se k nám přidají další, protože ve Vroutku má psy hodně lidí,“ doufá nadšenec, který svůj koníček „podědil“ po svém otci. Postupně by chtěl zapojit místní chovatele psů, pořádat zkoušky ovladatelnosti psů, obranářské závody nebo ukázky psího výcviku pro děti.
Zatím ale pozemek za Husovou ulicí u trati od července připravuje k jeho novému účelu a doma vyrábí dřevěné překážky určené pro výcvik čtyřnohých hlídačů. „Stavím je doma a pak je na káře vozím na místo,“ směje se Wied se zápalem v očích. Plánuje taky vybudování zázemí pro kynology v podobě mobilní pergoly a kotců pro jejich psí miláčky.
Založením kynologického kroužku chtěl kromě jiného také navázat na činnost svého otce. „Podle starých fotek tu fungoval kynologický kroužek v roce 1959–60. Na nich je můj táta s panem Hrubým a Merhautem,“ prozrazuje. Od myšlenky k její uskutečnění je ovšem dlouhá cesta. „Nejprve jsme chodili cvičit psy ve dvou, Jiří Lněníček a já. Dlouho jsme si říkali, že bychom měli zkusit něco zorganizovat.  Pořád jsme nic nedělal, až jednoho dne jsem se do toho prostě pustil. Děkuji starostovi Kubelkovi a místostarostovi Tempelovi za pomoc a materiál. Pomáhají mi ale i další. Pan Kabele mi řeže dřevo na pile, pan Balák mi pomáhá s pergolou. Taky děkuju za pomoc panu Zischkovi a panu Kuklovi, který mi pomohl posekat hektarový pozemek,“ dokazuje kynolog, že jeho nápad má ve Vroutku podporu.
Jindřich Wied se na vznikajícím psím cvičišti  opírá o jednu vlastnoručně vyrobenou překážku. Foto: Jan Vnouček

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Koštice ředitel/ka ZŠ a MŠ

Obec Koštice vyhlašuje konkurz na místo ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Koštice. Uzavírka přihlášek 31.3.2023. Nástup 1.8.2023. Více info na stránkách obce a školy.
Tel.: 602680130
WWW: https://obeckostice.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video
Žatec: krmení kachen u řeky

V neděli 19. 2. vysvitlo sluníčko - rodiny s dětmi vyrazily k Ohři ke kačenkám :-)

Přehrát video