Obyvatelé Nového Sedla se bojí volně pobíhajících vlčáků

Veronika Salášková 2013-08-09 00:25:00

Nové Sedlo – Případů, kdy majitelé nechávají volně pobíhat své psy, je v České republice celá řada. Zvířata, zejména velkých plemen, pak obtěžují sousedy bydlící v okolí, nehledě na nebezpečí napadení. Zakročit proti jejich majiteli však jde, než pes na někoho skutečně zaútočí, jen zřídka. Dokládá to i příběh Lenky Štikové z Nového Sedla, která se nám s ním svěřila, v touze najít řešení.

"Před 6 lety jsme s manželem koupili rodinný domek v obci Nové Sedlo u Žatce, odstěhovali jsme se z rušného města na vesnici v domnění, že zde strávíme klidný zbytek svého života. Ale jak to tak bývá, člověk míní a ostatní mění.
Celou naší ulici terorizuje jeden soused, který je agresivní, fyzicky napadá ostatní sousedy, je vulgární, slovně napadá i ženy nejen muže, a co nám nejvíce vadí, jsou jeho volně pobíhající 3 velcí psi – vlčáci, a pobíhající drůbež, která chodí zobat u okolních domů.
Pokud jdu já sama venčit svého psa – psík malého plemene, beru ho automaticky na vodítko, ale když ze dvorku výše zmiňovaného souseda vyběhnou dva či tři velcí vlčáci je to opravdu boj o holý život nejen psa ale i můj.
Poslední událost se stala v neděli 21. 7. Při své každodenní procházce se svým psem jsem přicházela ke svému domu a naproti mě nejprve jeden a hned za ním i druhý vlčák. Volala jsem manžela na pomoc můj křik uslyšela i družka zmiňovaného souseda, vyšla ze dvorku zavolala psi k sobě a nezapomněla mě počastovat vulgárními slovy, abych se prý náhodou nepo…
A takto se to opakuje již celých 6 let – podáme na souseda stížnost, ta se projedná u přestupkové komise – my ani nevíme s jakým výsledkem, zda byl nějak potrestán, ale pochybuji, že byl.
Panem starostou mi bylo řečeno, že s tím již nic více udělat nelze, že musíme čekat, až psi opravdu někoho napadnou a zraní – ale věřte mi, já nechci být ta oběť a do konce života mít trvalé následky po napadení psem. Jsem rozhodnutá toto nenechat jen tak, dokud tady nebude klid. Pokud někdo zná radu a může pomoci, budu za to vděčná a děkuji předem nejen za sebe a svou rodinu, ale i za část obce, které se problém týká."         Lenka  Štiková
O vyjádření k popsané situaci jsme požádali starostu Nového Sedla Petra Sýkoru.
"Situaci s volným pobíháním psů zmiňovaného souseda Obec Nové Sedlo řešila v průběhu roku 2012, ale už i dříve s Odborem životního prostředí a zemědělství – Městskému úřadu Žatec (veškeré dokumenty jsou k nahlédnutí na podatelně OÚ Nové Sedlo). Nejen osobně, ale i písemně jsem majitele psů upozorňoval na páchání přestupku, poté byl jeden z volně pobíhajících psů na mou žádost odchycen a odvezen pracovníkem útulku Jimlín. Bohužel, jiné pravomoce vedení obce nemá.
Po shromáždění stížností dalších občanů a fotografií, kde se psi pohybují, byly tyto stížnosti předány MěÚ Žatec, protože Obec Nové Sedlo přestupky postupuje právě Městský úřad v Žatci, s následným pozváním svědků a sepsání protokolů z ústního výslechu. Závěr byl takový, že zmiňovaný soused byl řešen na přestupkové komisi a „asi“ pokutován – očividně bez výsledku a ponaučení. Bohužel, naše zákony jsou takové, že se tato situace opravdu bude řešit, až když dojde k napadení člověka a těžkému ublížení na zdraví volně pobíhajícím psem.
Doporučuji paní L. Štikové, aby v momentě, kdy psi budou opětovně volně pobíhat po ulici volat mě, nebo Policii ČR, případně udělat fotodokumentaci."  Petr Sýkora, starosta

Komentáře

Nabídky práce

Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Koštice ředitel/ka ZŠ a MŠ

Obec Koštice vyhlašuje konkurz na místo ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Koštice. Uzavírka přihlášek 31.3.2023. Nástup 1.8.2023. Více info na stránkách obce a školy.
Tel.: 602680130
WWW: https://obeckostice.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video
Žatec: krmení kachen u řeky

V neděli 19. 2. vysvitlo sluníčko - rodiny s dětmi vyrazily k Ohři ke kačenkám :-)

Přehrát video