Zamyšlení Pavla Macáka: Trochu zvláštní diskriminace

Pavel Macák 2013-08-24 00:00:00

Louny – Za velice nelogické by se dalo počítat počínání vedení města Loun v otázce výběru místních poplatků za užívání veřejného prostranství. Postěžoval si nám v minulých dnech jeden z místních obchodníků. Měl zájem o postavení reklamního poutače, tak zvaného „Áčka“ před svůj obchod na pěší zóně. Obrátil se proto na příslušný odbor městského úřadu a s hrůzou zjistil, že by za svůj poutač musel zaplatit paušální částku pět tisíc korun ročně a to v případě, že by nezavíral víc než jeden metr čtverečný.

„Chápu, že všechno se musí platit, proti tomu nic nemám, ale proč musím platit já za jeden pitomý poutač a jiní obchodníci, provozující na stejné ulici konkrétně cukrárnu, restaurace a bufet, mají zábor veřejného prostranství v podobě předzahrádek zadarmo? To je trochu zvláštní diskriminace, nezdá se vám?,“ stěžoval si obchodník a dodal, že se rozhoduje, že si před svůj obchod postaví slunečník a pod něj dá dvě židličky a hlavně poutač. „Za něj pak asi nebudu muset platit nic,“ dodal. Ale to se mýlí.
„Áčko“ je prostě v kategorii povinného placení. Že předzahrádky zabírají mnohem větší plochu, dokonce takovou, že kdyby na Pražské hořelo, těžko by tudy projelo hasičské auto, je patrně vedení města jedno.
Podle vyhlášky o místních poplatcích by měl podnikatel za metr čtverečný plochy, na kterém mu stojí předzahrádka, platit jednu korunu denně. To se však na pokyn vedení města, už možná přes rok, neděje. Suma sumárum ztráta pro městkou pokladnu sice malá, ale najděte na ulici zhruba asi čtyřicet tisíc korun…těžko! Otázkou zůstává, proč není měřeno všem stejně? Proč jeden musí platit a druhý ne?

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video