Tygřík Bobo dostal ke křtinám dort

Veronika Salášková 2013-08-28 00:42:00

Veletice – Pětiměsíční tygr Bobo slavil minulý pátek ve Veleticích své křtiny. Za kmotry mu šli doc. MUDr. Martin Oliverius z pražského institutu IKEM a herec Jiří Krytinář. Oba svému kmotřenci popřáli, aby dobře prospíval, což Bobo splňuje. Narodil se 18. března 2013 a nyní v pěti měsících váží 30 kilogramů a měří 30 centimetrů. Více snímků ze křtu najdete zde.

Vzhledem k tomu, že jeho otec je největším tygrem v České republice, dá se předpokládat, že i z Boba vyroste opravdu veliký „kocour”. V dospělosti by mohl vážit okolo 350 kg. Majitel Jaroslav Káňa s manželkou ho již nyní cvičí a připravují pro vystupování na veřejnosti a pro filmování. „Bobo je velmi šikovný a učenlivý,” pochválil ho Jaroslav Káňa. Již nyní s ním vystupuje na různých akcích i ve školách, aby si Bobo mimo jiné zvykal na lidi. „Je potřeba, aby zvíře mělo určitý režim,” vysvětlil Jaroslav Káňa. Kromě Boba chová také tygřici Čiko, lva Leona, ocelotku Elišku a medvědy.
Bobo je tygr ussurijský. Ti byli téměř vyhubeni, ve volné přírodě žije necelých tři sta jedinců většinou na Dálném východě a několik na severu Číny. V zajetí jich žije asi 1500. Tygr dokáže vyvinout rychlost až 80 kilometrů v hodině.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video