Tygřík Bobo dostal ke křtinám dort

Veronika Salášková 2013-08-28 00:42:00

Veletice – Pětiměsíční tygr Bobo slavil minulý pátek ve Veleticích své křtiny. Za kmotry mu šli doc. MUDr. Martin Oliverius z pražského institutu IKEM a herec Jiří Krytinář. Oba svému kmotřenci popřáli, aby dobře prospíval, což Bobo splňuje. Narodil se 18. března 2013 a nyní v pěti měsících váží 30 kilogramů a měří 30 centimetrů. Více snímků ze křtu najdete zde.

Vzhledem k tomu, že jeho otec je největším tygrem v České republice, dá se předpokládat, že i z Boba vyroste opravdu veliký „kocour”. V dospělosti by mohl vážit okolo 350 kg. Majitel Jaroslav Káňa s manželkou ho již nyní cvičí a připravují pro vystupování na veřejnosti a pro filmování. „Bobo je velmi šikovný a učenlivý,” pochválil ho Jaroslav Káňa. Již nyní s ním vystupuje na různých akcích i ve školách, aby si Bobo mimo jiné zvykal na lidi. „Je potřeba, aby zvíře mělo určitý režim,” vysvětlil Jaroslav Káňa. Kromě Boba chová také tygřici Čiko, lva Leona, ocelotku Elišku a medvědy.
Bobo je tygr ussurijský. Ti byli téměř vyhubeni, ve volné přírodě žije necelých tři sta jedinců většinou na Dálném východě a několik na severu Číny. V zajetí jich žije asi 1500. Tygr dokáže vyvinout rychlost až 80 kilometrů v hodině.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video