Učebnu mají pod širým nebem

Jarka Cibulková 2013-09-18 01:00:00

Louny – Venkovní učebnu slavnostně otevřeli minulý čtvrtek na Základní škole ve Školní ulici. Učitelka Romana Černá spolu se svým kolegou Pavlem Kotkem uspěli se svojí žádostí o dotaci v revolvingovém fondu Ministerstva životního prostředí, ten jim poskytl na krásné dílo téměř 70 tisíc korun. Poté ještě oslovili místní firmy a městský úřad. Někteří dodali cedule s názvy stromů a rostlin, základ pro arboretum či geologickou expozici. Snímky ze slavnostního otevření zde.

Na venkovní učebně se podíleli i sami žáci, s rodiči například vyráběli ptačí budky. Deváťáci zase přiložili ruku k dílu při zasázení rostlin a úklidu. Na slavnostní přestřižení pásky dorazili kromě pozvaných hostů i prvňáčci, kteří si mysleli po spatření stuhy, že zde bude probíhat běžecký závod. Na snímku ředitelka školy Věra Benešová vysvětluje dětem u hřbitova odpadků, jak dlouho trvá, než se jednotlivé výrobky rozloží.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video