Žatecký fotograf se chlubil cizím peřím. Omylem, nebo záměrně?

Veronika Salášková 2013-10-16 00:29:00

Žatec – Do redakce se na nás v uplynulém týdnu obrátilo hned několik čtenářů s dotazy týkajícími se stejného tématu. V jednom internetovém magazínu se dočetli, že žatecký fotograf a zastupitel Antonín Svoboda (na archivním snímku) si měl údajně přivlastnit cizí fotografii.

Magazín First Style na svých internetových stránkách informoval, že fotograf Antonín Svoboda stáhl fotografii anglického fotografa Garetha Daviese, kterou umístil na svůj profil na Facebooku a komunitním fotografickém serveru fotopátračka. Po zjištění, že Svoboda není autorem daného snímku mu fotopátračka profil zrušila.
„Skutečně byl včera profil pana Svobody na našem serveru Fotopatracka.cz deaktivován, protože tento pán v rozporu s pravidly serveru vydával cizí fotografii za své autorské dílo,“ vyjádřil se pro server First Style v sobotu 5. října jeden z majitelů Fotopátračky Lubor Koníček.
Zmíněný článek vzbudil v Žatci velkou pozornost a zájem místních, proto jsme se obrátili přímo na Antonína Svobodu se žádostí o vyjádření se k tomuto případu.
„Fotografii jsem na Facebooku pouze sdílel s tím, že jsem pod ni napsal, chcete-li takovéto fotografie, stačí mě kontaktovat. Nikde jsem netvrdil, že to je moje fotografie,“ řekl Antonín Svoboda. Následně vysvětlil, jak to bylo s umístěním zmíněného snímku na fotopátračku.
„Na fotopátračku jsem ji dal omylem při hromadném nahrávání snímků, byla tam vyvěšena maximálně týden. Po upozornění jednoho přítele, že mám hezkou fotografii na fotopátračce, jsem zjistil, že jsem tam nahrál i tento snímek, kde je v pozadí cizí fotografie, a ihned jsem ho smazal. Týden po smazání mi přišla zpráva od fotopátračky, abych doložil původ té fotografie. V tu chvíli už ale byla fotografie týden smazaná. Druhý den na to vyšel článek na téma „Svoboda ukradl fotografii“, který vyšel bez toho, abych já se k tomu mohl vyjádřit. Zároveň mi byl zrušen profil na fotopátračce,“ popsal Antonín Svoboda. Celou situaci okomentoval: „Mrzí mne to. Autorský zákon dodržuji. Po mnoha úspěších v poslední době, kdy moje fotografie „zabodovaly“ v celostátním měřítku se domnívám, že by se mohlo jednat o konkurenční boj a pokus poškodit mé jméno – firmu. Další kroky proto učiním po dohodě s právníkem“.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video