Úplatný odborář odešel od soudu s podmínkou

Jarka Cibulková 2013-11-26 09:22:00

Louny, Žatec – S tříletou podmínkou se zkušební dobou čtyři roky opustil jednací síň Okresního soudu v Lounech Jozef Holota (49, na snímku) ze Žatce. Za úplatek jeden milion korun se měl vzdát funkce předsedy základní organizace odborového svazu Stavba ČR Prefa Žatec, a dosadit na své místo kupce rekreační nemovitosti na Dědově na Náchodsku.

Obžalovaný se k celému činu doznal, s policií, která ho zadržela letos v březnu na panelové cestě u Žatce právě při přebírání půl miliónu, spolupracoval. Získané peníze chtěl použít na zabezpečení synova vzdělání na vysoké škole. „Nevěděl jsem, že by to mohlo být bráno jako úplatek, vše mi došlo, až když bylo pozdě,“ prozradil u soudu. S rekreační nemovitostí byly stále nějaké problémy. Když se přihlásil Ducháč, svitlo na lepší časy. „Nejdříve jsme uzavřeli nájemní smlouvu na nízkou částkou, jelikož tam prováděl nutné opravy. Pak mě napadla myšlenka, že bych se mohl vzdát předsednictví a Ducháč by se tak měl k nemovitosti blíže,“ vypověděl Holota.
„Měl jsem zájem koupit uvedenou nemovitost, uzavřeli jsme s obžalovaným nájemní smlouvu, pak mi o víkendu volal, že má skvělý nápad, že se vzdá funkce předsedy odborů, a že by to potřeboval kompenzovat jedním miliónem. Jak jsem slyšel o penězích, bylo mi jasné, že je to jeden velký podvod, tak jsem to nahlásil na policii,“ rozpovídal se Ducháč.
Před soudem vypovídali i dva členové odborů, kteří o jednání obžalovaného vůbec nevěděli. Oba shodně uvedli, že do odborů se přihlásili proto, že jim přidávali tisíc korun k Vánocům a pro děti zajišťovali výhody, na oplátku odboráři přispívali každý měsíc 150 korunami.
Soud uložil obžalovanému výchovný trest. Při sazbě od tří do deseti let za úplatkářství, dával tříletý podmíněný trest se čtyřletou zkušební dobou. Zároveň soud vynesl obžalovanému peněžitý trest, kdy musí zaplatit dvě stě denních sazeb po tisíci korunách. Rozsudek je již pravomocný.

Komentáře

Nabídky práce

Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz


ELEKTROMONTÉR - HANZL ŽATEC

Požadavky: USO/SŠ vzdělání elektrotechnické, ŘP sk. B (B+E) Nabízíme: hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou, dobré finanční ohodnocení, 13. plat + prémie, příplatky za práci o víkendech, příspěvky na penzijní připojištění, pojistku proti škodě způsobené zaměstnavateli a další benefity.
Kontakt: Petr Hanzl
Tel.: 775 234 861
WWW: https://montaze-elektro.cz/
E-mail: hanzl@montaze-elektro.cz

Poslední videa

Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video
Ilustrátorka Ivona Knechtlová zavítala do žatecké knihovny

Piknik v režii Knihomolíků - tentokrát s ilustrátorkou nejen dětských knih, Ivonou Knechtlovou. 17. 5. odpoledne nechybělo čtení z knížky, workshop, ztvárnění svých snů...

Přehrát video