Zlaté dno hledalo více návštěvníků

Jan Vnouček 2013-11-26 09:41:00

Podbořany – Poctivé řemeslo má zlaté dno! V tomto duchu se snaží vychovávat své studenty na středním odborném učilišti v Podbořanech. A myslí si to i stále větší část rodičů, kteří v pátek a sobotu přivedli do této školy své děti na Dny otevřených dveří. Snímky z akce zde.

„Jsem příjemně překvapena, že přišlo více návštěvníků než loni a že lidem nestačí jen zběžné informace, ale přijedou se podívat na vlastní oči,“ byla potěšena učitelka a průvodkyně po škole Petra Reindlová. Změnou oproti minulým letům bylo také to, že většina z nich již měla jasnou představu, co by jejich ratolesti mohly studovat. Jaroslav Czervoniak z Postoloprt se například přijel seznámit s náplní a technickým zajištěním oboru Strojírenství. Myslím, že syn by v tomto oboru našel dobré uplatnění. Kousek od nás je průmyslová zóna Triangl, kde strojaře hledají,“ zdůvodňuje zájem jeho otec o obor, kde se pod vedením pedagoga Jiřího Otipky učí programovat a sestrojovat „inteligentní“ roboty nebo třeba projektovat pro ultramoderní 3D tiskárnu.
Zájemce o studium ale zaujaly i další názorné a interaktivní prezentace pěti čtyřletých studijních a třinácti učebních oborů a ukázky volitelných odborných kurzů a zájmových kroužků. Jejich pozornost také vzbudilo moderní technické vybavení tříd a učeben a nabídka krátkodobých a zahraničních praktických stáží. „V každé třídě máme dataprojektor a počítač. Snažíme se jít cestou specializovaných učeben se zaměřením na praktickou stránku. Pružně jsme také zareagovali na požadavky státní maturity a zmodernizovali jsme výuku cizích jazyků. Učebny jsou teď malé a ozvučené,“ pochlubila se Reindlová.
Krok s dobou se škola snaží držet i v otázce komunikace s rodiči. Od příštího školního roku připraveuje zavedení elektronických třídních knih. Díky nim si tak každý rodič bude moci z domova přes heslo zkontrolovat docházku a prospěch svého potomka a přes internet kontaktovat příslušného učitele.
Den otevřených dveří na Gymnáziu a SOŠ Podbořany. Kromě technických zde má tradici i výuka gastronomických oborů. Na snímku předvádí své barmanské umění studenti Petr Kessner z Lubence a Jakub Duna ze Žatce, které na jaře čekají závěrečné zkoušky.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video