Zvítězila v projektu Dětský čin roku

Redakce 2013-12-19 00:53:00

Žatec, Praha – Michaela Kačenáková, studentka 8. třídy žatecké Základní školy Petra Bezruče, uspěla v 9. ročníku celostátního projektu „Dětský čin roku“. Zvítězila se svou literární prací v kategorii „Pomoc v rodině“, kde popisuje, jak pomáhala své babičce, která onemocněla Alzheimerovou chorobou. 

„Letos jsme oproti loňskému roku zaznamenali rekordní nárůst dětských příběhů a jsme za to nesmírně rádi. Je vidět, že děti nejsou ke svému okolí lhostejné a nebojí se o dobrých skutcích mluvit. Věříme, že náš projekt bude děti i nadále motivovat k tomu, aby na dobro kolem nás nezapomínaly a zachovaly si stále tak srdečný a otevřený přístup,“ říká Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku. Do soutěže dorazilo celkem 14000 příběhů, z nichž porota vybrala nejprve pět semifinálových v každé ze šesti kategorií. O vítězných pak rozhodovalo hlasování na webových stránkách projektu.
Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo poslední listopadový čtvrtek na Staroměstské radnici v Praze za účasti ministra školství v demisi Dalibora Štyse. Akci moderoval Aleš Háma, který je současně i předsedou projektu. Na úvod zazpíval Vlasta Horváth, vítěz Superstar. Každá z oceněných kategorií měla svého patrona z řad celebrit. Michaelu podporovala při čtení jejího příběhu herečka Jitka Čvančarová. Dalšími patrony byli například Jan Révai, Zora Jandová, Petra Černocká, Zbyněk Drda, Pavel Nový, Lucie Hadašová a Jiří Ježek. Výherci kromě diplomů a zajímavých věcných dárků získali pro svoji školu také šek ve výši 10000 korun na učební pomůcky.
Po slavnostním vyhlášení na Staroměstské radnici a občerstvení si výherci užili zábavné odpoledne s atraktivním programem, ke kterému patřilo například pilotování letadla a soutěže o další zajímavé ceny. I tady se opět potkali s dalšími zajímavými osobnostmi, třeba s hercem Petrem Vackem nebo modelkou a miss ČR Lucií Křížkovou (Váchovou). Příběh žatecké vítězky si můžete přečíst na stránkách www.detskycinroku.czNa snímku Michaela Kačenáková na snímku s Janem Révaiem na Staroměstské radnici v Praze.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video