Zvítězila v projektu Dětský čin roku

Redakce 2013-12-19 00:53:00

Žatec, Praha – Michaela Kačenáková, studentka 8. třídy žatecké Základní školy Petra Bezruče, uspěla v 9. ročníku celostátního projektu „Dětský čin roku“. Zvítězila se svou literární prací v kategorii „Pomoc v rodině“, kde popisuje, jak pomáhala své babičce, která onemocněla Alzheimerovou chorobou. 

„Letos jsme oproti loňskému roku zaznamenali rekordní nárůst dětských příběhů a jsme za to nesmírně rádi. Je vidět, že děti nejsou ke svému okolí lhostejné a nebojí se o dobrých skutcích mluvit. Věříme, že náš projekt bude děti i nadále motivovat k tomu, aby na dobro kolem nás nezapomínaly a zachovaly si stále tak srdečný a otevřený přístup,“ říká Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku. Do soutěže dorazilo celkem 14000 příběhů, z nichž porota vybrala nejprve pět semifinálových v každé ze šesti kategorií. O vítězných pak rozhodovalo hlasování na webových stránkách projektu.
Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo poslední listopadový čtvrtek na Staroměstské radnici v Praze za účasti ministra školství v demisi Dalibora Štyse. Akci moderoval Aleš Háma, který je současně i předsedou projektu. Na úvod zazpíval Vlasta Horváth, vítěz Superstar. Každá z oceněných kategorií měla svého patrona z řad celebrit. Michaelu podporovala při čtení jejího příběhu herečka Jitka Čvančarová. Dalšími patrony byli například Jan Révai, Zora Jandová, Petra Černocká, Zbyněk Drda, Pavel Nový, Lucie Hadašová a Jiří Ježek. Výherci kromě diplomů a zajímavých věcných dárků získali pro svoji školu také šek ve výši 10000 korun na učební pomůcky.
Po slavnostním vyhlášení na Staroměstské radnici a občerstvení si výherci užili zábavné odpoledne s atraktivním programem, ke kterému patřilo například pilotování letadla a soutěže o další zajímavé ceny. I tady se opět potkali s dalšími zajímavými osobnostmi, třeba s hercem Petrem Vackem nebo modelkou a miss ČR Lucií Křížkovou (Váchovou). Příběh žatecké vítězky si můžete přečíst na stránkách www.detskycinroku.czNa snímku Michaela Kačenáková na snímku s Janem Révaiem na Staroměstské radnici v Praze.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Koštice ředitel/ka ZŠ a MŠ

Obec Koštice vyhlašuje konkurz na místo ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Koštice. Uzavírka přihlášek 31.3.2023. Nástup 1.8.2023. Více info na stránkách obce a školy.
Tel.: 602680130
WWW: https://obeckostice.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video
Žatec: krmení kachen u řeky

V neděli 19. 2. vysvitlo sluníčko - rodiny s dětmi vyrazily k Ohři ke kačenkám :-)

Přehrát video