Daně noste rovnou na městský úřad

Jan Vnouček 2014-01-08 00:37:00

Podbořansko – Finanční úřad v Podbořanech se přestěhoval do prostor v budově Městského úřadu v Podbořanech. Na nové adrese měl začít úřadovat 6. ledna. „K otevření Územního pracoviště v Podbořanech v budově MěÚ Podbořany dojde v prvním týdnu měsíce ledna 2014, nejpozději 6. ledna 2014,“ potvrdila ještě před vánočními svátky Petra Petlachová, tisková mluvčí Generálního finančního ředitelství.  „Důvodem tohoto termínu není samotné stěhování, ale problematika zapojení počítačových systémů,“ doplnila.

Podbořanské pracoviště finančního úřadu, které je pobočkou územního pracoviště v Žatci, bude podle ní vykonávat agendu registrace, vyměřování (mimo majetkové daně), podatelnu a pokladnu. V období pro podávání daňových tvrzení na majetkové daně bude na tomto územním pracovišti zajištěna účast příslušných zaměstnanců.
Původně měli být úředníci z objektu na Masarykově náměstí přesunuti do Žatce. Díky intervenci podbořanské radnice ale nakonec zůstanou v Podbořanech.  „Rozhodující pro přestěhování byly především náklady na provoz budovy, které by byly s ohledem na počet umístěných zaměstnanců zcela nepřiměřené,“ zdůvodňuje změnu Petlachová. „Přestěhování pracoviště je definitivní,“ vyvrací obavu, že jde pouze o dočasné řešení. Město Podbořany investovalo do přestavby prostor archivu na čtyři kanceláře zhruba 600 tisíc korun.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video