Opoziční politik nařknul město z protizákonného jednání, starosta lež vyvrací a zvažuje trestní oznámení

Jan Vnouček 2014-01-10 00:54:00

Podbořany – Se závažným obviněním vedení města Podbořany vystoupil na předvánočním jednání zastupitelstva místní podnikatel a opoziční politik Leo Peterka. Ve svém prohlášení nařknul městskou radu, že neoprávněně a protizákonně navýšila cenu za revitalizaci sídliště Střed v ulici Dukelská o 2,5 miliónu korun.

Argumentoval tím, že soupis víceprací v této výši obsahuje smluvní dodatek č. 2 s generálním dodavatelem zakázky společností Skanska. Jeho podpis schválili radní koncem října. „Vícepráce v této výši měly být znovu vysoutěženy. Proto bylo podáno trestní oznámení a celou věc prošetřuje státní zastupitelství,“ ohlásil veřejně a varoval, že město bude muset vrátit vysokou státní dotaci.
To ovšem rozlítilo starostu Radka Reindla, který si nechal napadený dokument na zasedání přinést a kritikova tvrzení vyvrátil. „Jsou to ze strany pana Peterky jen další lži, protože cena za dílo se nezměnila,“ zdůraznil. „Zvažuji, že už si podobné lživé útoky nenecháme líbit. Proto na příštím zastupitelstvu navrhnu, abychom podali trestní oznámení minimálně pro podezření z poškození dobrého jména, protože tohle už není možné,“ došla mu trpělivost.
Podle položkového rozpočtu, který je součástí zmiňovaného smluvního dodatku, činily celkové vícepráce zhruba 715 500 Kč a méněpráce stejnou sumu, také  cca 715 500 korun. „Prostavěli jsme navíc jen to, co jsme jinde ušetřili,“ okomentoval to podbořanský tajemník Martin Gutzer.
Podle něj a starosty se uspořilo díky tomu, že se nemusely měnit betonové podklady pod některými chodníky, protože betonové desky byly ještě v pořádku. Z těchto ušetřených finančních prostředků se 246 500 Kč použilo na úpravu konstrukce opěrné zdi u  parkoviště, 38 tisíc korun na obložení velkého schodiště, 116 500 Kč na výměnu lamp veřejného osvětlení a 314 500 korun na úpravu systému odvodnění zpevněných ploch.
Redakce našeho severu si od vedení města Podbořany vyžádala kopii zmiňovaného dodatku a ověřila, že se celková vysoutěžená cena investice opravdu nezměnila.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video