Faráře vymění starosta

Veronika Salášková 2014-01-29 01:40:00

Nové Sedlo – Práce na rekonstrukci budovy bývalé fary v Novém Sedle pokračují. Postupně se mění na nový obecní úřad. Ten se sem přestěhuje už v letošním září.

Budovu získala obec do majetku v roce 2011, kdy ji odkoupila od Římskokatolické církve za 150 tisíc korun. Do té doby zde bydleli nepřizpůsobiví občané, díky čemuž byl objekt ve velmi špatném stavu. Obec se následně pustila do záchrany a rekonstrukce fary. Nyní je v objektu kompletně hotový nový rozvod elektroinstalace a v prvním patře jsou dokončeny omítky. V současnosti se také pracuje na omítkách v přízemí a odstraňuje se starý nátěr z historických dveří, které budou po opravě osazeny zpět. „Budeme žádat o dotaci na fasádu z Programu na záchranu a obnovu kulturních památek Ústeckého kraje,“ prozradil starosta Petr Sýkora další krok. Dokončení prací a následné přestěhování obecního úřadu do budovy bývalé fary se blíží mílovými kroky, naplánováno je do letošního září. Někdejší fara v Novém Sedle pochází z roku 1754.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video