Co s autobusovým nádražím?

Jan Vnouček 2014-01-29 00:44:00

Podbořany – Pravděpodobně parkoviště se stane z prostoru městského autobusového nádraží v Podbořanech. Autobusová doprava Podbořany, která bude zajišťovat dopravní obslužnost našeho regionu až do roku 2024, ho totiž již nechce dále využívat, protože má v plánu otevřít si na podzim vlastní stání v areálu bývalého ACHP. Město tak řeší, k čemu uvolněnou plochu využít.

Odbor místního hospodaření MěÚ připravil pro radní a zastupitele několik možností. Jeho vedoucí Erich Knoblauch na posledním zasedání zastupitelstva přednesl varianty s parkovištěm, tržištěm či skateparkem. Pro vedení radnice jsou ale druhá a třetí eventualita nepřijatelná. Tržiště podle starosty patří do centra a skatepark zase na sportovní hřiště. „Nejjednodušší bude otevřít tu plochu pro parkování. Jednak tím vyřešíme problémy s parkovacími místy v lokalitě a jednak ji zase rychle můžeme předělat na autobusové nádraží, kdyby čas přinesl nějaké problémy s fungováním soukromého autobusáku,“ uzavřel debatu starosta Radek Reindl.
Vlastní rozhodnutí o využití plochy ale zastupitelé čeká až v průběhu roku.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video